Bronzové MČR žactva

Ikona kalendář

16.9.2023 - sobota

Šest atletů vyrazilo poslední zářijový víkend bojovat na MČR žactva v Břaclavi. Nejvíce se dařilo diskařce Adéla Fejfarové, které svou republikovou premiéru hned proměnila v cenný kov. V závodě hned dvakrát překonala hranici 37 metrů (nejdál 37,71) a na krk si pověsila bronzovou medaili. Dařilo se také ostatním atletům.

Mistrovství odstartoval v sobotu Šimon Jirek, který hned v první sérii dálkařské soutěže skočil skvělý výkon 6,30, bohužel s nepovolenou podporou větru (+3.5 m/s). Ačkoliv to dlouho vypadalo nadějně, v poslední sérii ho soupeř sesadil z medailové pozice a Šimon obsadil konečné čtvrté místo. Je důležité dodat, že je věkem teprve mladší žák a ve starším žactvu ho čekají ještě dvě sezóny.

Druhý závodní den zaznamenal skvělé finálové umístění výškař Martin Kopecký, který výkonem 1,72 obsadil dělené osmé místo. Výrazně tím vylepšil papírové předpoklady, jelikož do závodu nastupoval ze čtrnáctého místa. Druhý start na mistrovství čekal Šimona Jirka v běhu na 150 metrů. Časem 17.89 obsadil 4. místo ve svém rozběhu a do finále nepostoupil. Po něm už následovaly běhy na 3000 metrů s trojnásobnou účastí Hvězdy. Nejprve si trať zaběhla Denisa Hrnčířová, která brala jedenácté místo za čas 12:03.12. V závodě žáků si pak lépe vedl Jan Herzán, který za výkon 10:18.31 obsadil čtrnáctou příčku. Ivo Vacek doběhl šestnáctý v čase 10:30.89.