HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

„A“ DRUŽSTVA MUŽŮ I ŽEN HVĚZDY PARDUBICE SE OPĚT PŘEDSTAVILA V ATLETICKÉ EXTRALIZE.

Publikováno 04.07.2017

V neděli 2. července proběhlo na Ostravském stadionu ve Vítkovicích, 2. kolo České atletické extraligy. Atletický oddíl Hvězda Pardubice měl na této prestižní soutěži družstev hned dvojí zastoupení, a to v podobě ženského i mužského týmu. Lépe se dařilo „A“ družstvu mužů, kteří sice v Ostravě skončili na šestém místě, ale při prvním kole útočili na medailové příčky. V součtu obou kol tedy obsadili hezkou čtvrtou příčku a postupují tak na Mistrovství ČR družstev, které se koná 10. září v Plzni. Ženy se v Ostravě probojovali také na 6. místo, což jim ale v celkovém součtu prvních dvou kol vyneslo až místo sedmé.

Nejlépe bodujícími závodníky mužského týmu byli Jakub Holý a Ján Šuba. Oběma se podařilo pro tým nasbírat 14 bodů. Jakub se blýskl parádním vítězstvím ve skoku o tyči, kde si zároveň i vylepšil osobní rekord na 510 centimetrů a přidal ještě celkově osmé místo na 110m překážek časem 15,17 s. Ján Šuba vybojoval skvělé čtvrté místo v dálce pokusem dlouhým 704 cm, stejná příčka mu patřila i v trojskoku, když dolétl do vzdálenosti 14,92 m. Dvanáct bodů pro tým získal Lukáš Hodboď, v závodě na 400m překážek obsadil celkově 5. pozici za čas 47,68 s. Na páté příčce se umístil i v závodě na 800 metrů, kde zaběhl čas 1:50,53 min. Velký bodový zisk pro tým zajistili chodci v závodě na 5000 metrů. Michal Morvay vyhrál kvalitním časem 21:24,65 min, Lukáš Gdula byl druhý za 22:37,31min a jeho mladší bratr Tomáš Gdula obsadil pátou pozici, když cílovou pásku proťal v čase 24:16,75 min. Celkově nasbírali muži Hvězdy Pardubice 124 bodů.

V ženách předvedla naprosto fenomenální výkon Kateřina Hálová. Nejprve vyhrála rychlý závod v běhu na 800 metrů časem 2:05.95 min a následně vyhrála i závod na 400m překážek, když cílem proběhla v čase 59,45 s. Na závěr běžela ještě štafetu 4x400 metrů, ta doběhla ve složení Vondrová, Lesníková, Malířová a Hálová, v celkovém pořadí na osmé příčce. Pro družstvo Hvězdy Pardubice tak Kateřina získala skvělých 22 bodů. Pěkných 14 bodů pro tým se povedlo získat Ladě Vondrové a Janě Kárníkové. Lada byla třetí v závodě na 400 metrů, když doběhla ve velmi kvalitním čase 55,21 s. Dále se představila v běhu na 400m překážek, kde byla pátá za čas 62,14 s. Na závěr ještě běžela štafetu 4x400 metrů. Vrhačka Jana Kárníková vyhrála svou hlavní disciplínu vrh koulí, k vítězství jí stačil pokus dlouhý 14,80 m. K tomu přidala ještě body za 8. místo z disku, kde předvedla 41,24 m. Mária Czaková vyhrála 5000 metrů chůze, své prvenství si zasloužila časem 22:35,31 min. Vítězkou disciplíny se stala i Lucie Maršánová. Trať dlouhou 3000 metrů zaběhla v čase 9:44,62 min. Ženy celkově získaly 115 bodů.