HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

ATLETI HVĚZDY PARDUBICE ZÁŘILI NA NÁRODNÍM HALOVÉM ŠAMPIONÁTU

Publikováno 19.02.2018Tento víkend proběhlo, v pražské hale Otakara Jandery, Mistrovství České republiky v atletice mužů a žen. Atletický oddíl Hvězda Pardubice se může pochlubit ziskem celkem čtyř cenných kovů a dalšího finálového umístění.

Nejlépe se dařilo Lucii Maršánové, která v sobotu zvítězila na trati 3 000 m, když cílovou pásku svého běhu proťala v kvalitním čase 9:35,56 min a suverénně si tak zajistila zlatou medaili. K tomuto úspěchu přidala ještě druhou příčku na poloviční trati (1 500 m). Stříbrnou medaili získala za čas 4:33,21 min.

„Jsem velmi ráda, že se mi podařilo získat cenný kov v obou mých disciplínách. V sobotu jsem na trati 3 000 m získala svoji první zlatou seniorskou medaili a vylepšila svůj nejlepší letošní výkon, k tomu se mi dnes podařilo přidat stříbro na poloviční trati, takže maximální spokojenost. Byl to náročný víkend, ale odjíždím z Prahy moc spokojená.“ komentuje svoji medailovou sklizeň Lucie Maršánová.

Medailovou jistotou pro Hvězdu Pardubice je již několik let koulařka Jana Kárníková. Letos svoji velkou sbírku medailí rozšířila o stříbrný kov, když obsadila druhé místo za výkon 14,90 m.

„Letos byla stříbrná medaile z halového šampionátu opravdu vybojovaná. Přípravu jsem, kvůli nemoci, zahájila až v lednu a tabulkově jsem na mistrovství odjížděla až na čtvrtém místě. Mám radost, že jsem dokázala vylepšit svůj nejlepší letošní výkon, porazit soupeřky a rozšíříš svou kolekci o další medaili.“ hodnotí své představení Jana Kárníková.

Velkým překvapením je bronzová medaile z koulařského sektoru, kterou vybojoval Jan Touš. Jeho nejdelší pokus měřil 16,42 m.

„Za bronzovou medaili jsem velmi rád, vždyť je to pro mne první kov z Mistrovství ČR dospělých. S výkonem tak spokojen nejsem, věřil jsem, že padne sedmnácti metrová hranice. To se mi posledním pokusem sice podařilo, ale trochu zapracovala nervozita a bohužel jsem se neudržel v kruhu a byl z toho přešlap. Toto mé umístění na národním mistrovství je pro mě velkou výzvou i motivací, před venkovní sezonou.“ říká medailista z halového národního šampionátu, Jan Touš.

Mezi finalisty se probojoval i běžec Jiří Šacl, na 3 000 m dlouhé trati obsadil velmi pěkné šesté místo, když do cíle doběhl v čase 8:36,66 min.

Na trati 800 m měla Hvězda Pardubice hned dvojí zastoupení, Miloslava Novotného a Adama Růžičku. Lépe se dařilo Novotnému, který časem 1:59,49 min obsadil 12. místo. Jeho oddílový kolega Adam Růžička doběhl v čase 1:59,95 min a to mu stačilo na 16. příčku.

Kompletní výsledky najdete na www.atletika.cz. 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI