HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

ATLETKA Z HVĚZDY PARDUBICE POJEDE NA MISTROVSTVÍ SVĚTA!!!

Publikováno 10.02.2018ATLETKA Z HVĚZDY PARDUBICE POJEDE NA MISTROVSTVÍ SVĚTA!!!

Lada Vondrová pokořila 35 let starý národní juniorský rekord.

10. února 2017, Praha – Stromovka

Součástí víkendového Halové mistrovství ČR ve vícebojích v pražské Stromovce, byl i vložený závod na 400 metrů. O největší překvapení se v něm postarala vítězka závodu žen Lada Vondrová. Čtvrtkařka Hvězdy Pardubice si nejen dokázala výrazně vylepšit osobní rekord, ale zároveň vylepšila i letošní nejlepší český výkon na 52,95 s.

Tímto skvělým časem si navíc zajistila účast na halovém světovém šampionátu v Birminghamu.

Její výkon je o to hodnotnější, že je novým národním juniorským rekordem. Výkon Aleny Pekárkové z roku 1983 (53,85 s) překonala o celých devět desetin.

O tom, že Lada má v letošní halové sezóně skvělou formu, svědčil již závod, který proběhl 19. ledna na pražském Strahově. Tam nastoupila ve třech disciplínách a ve všech třech nejen že zvítězila, ale zároveň v nich zaběhla nejrychlejší juniorské časy české historie! V běhu na 500 m předvedla čas 1:12,68 min, na 300 metrové trati doběhla v čase 37,93 s a na sprintu o délce 150 m proťala cílovou pásku za 18,06 s. Zvláště na 300 m trati byl její výkon velmi hodnotný, protože ji v tu chvíli vynesl na čelo českých tabulek i v kategorii dospělých.

Nyní se však Lada může radovat i z prvenství v českých tabulkách na 400 metrové trati mezi ženami. Ve světovém srovnání jí patří v kategorii dospělých 29. příčka v neredukovaných tabulkách, což je před blížícím se světovým šampionátem, který proběhne 1. – 4. března v britském Birminghamu velmi povzbuzující a věříme, že se Ladě její první „velký“ start mezi dospělými vydaří.

Velká gratulace patří i jejímu trenérovi Jaroslavu Jónovi, který stojí za těmito skvělými výsledky mladé závodnice z Hvězdy Pardubice.

Na fotografii je Lada Vondrová se svým trenérem panem Jaroslavam Jónem, po úspěšném letním národním šampionátu.

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI