HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

ATLETKY HVĚZDY USPĚLY NA MEZISTÁTNÍM UTKÁNÍ!

Publikováno 11.07.2017

Ve čtvrtek 6. července proběhlo v Trnavě mezistátní utkání juniorů a juniorek. Český tým se utkal s atlety ze Slovenska, Maďarska a Slovinska. Čeští reprezentanti celé této soutěži kralovali a mezistátní utkání vyhráli v obou kategoriích v celkovém součtu 468 b. Velký podíl na tom měli i 2 závodnice Hvězdy Pardubice.

Lada Vondrová vyhrála svůj závod na 400 metrů a přinesla tak týmu plný bodový zisk. Svůj běh zvládla velmi dobře a cílem prolétla ve svém letošním maximu 54.86 s.

Dařilo se i Anně Šuhájkové. Ta startovala ve dvou individuálních disciplínách a dvakrát skončila druhá. Na 100 metrové trati zaběhla čas 11.93 s a na dvojnásobné distanci (200 m) předvedla kvalitních 24.01 s.

Obě dívky si zaběhli i štafetu. Lada Vondrová běžela ve štafetě na 4x400 metrů, i jejím přičiněním běžela reprezentační štafeta děvčat čas 3:43,99 a s náskokem zvítězila. Anna Šuhájková si pro změnu zaběhla štafetu krátkou (4x100 m), která doběhla do cíle na 4. místě.