HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

ČESKÝ ATLETICKÝ ŠAMPIONÁT PŘINESL HVĚZDĚ PARDUBICE SBÍRKU MEDAILÍ

Publikováno 30.07.2018

Trojskokan Vondráček, koulařka Kárníková, sprinterka Vondrová i běžec Janů sbírali cenné kovy!

O posledním červencovém víkendu proběhlo Mistrovství České republiky v atletice dospělých. Hostitelem byl kladenský stadion Sletiště a závodníkům atletického oddílu Hvězda Pardubice se zde velmi dařilo. „Celkem čtyři cenné kovy a dalších pět finálových umístění je pěkná bilance, která svědčí o kvalitě našich závodníků“ uvádí místopředsedkyně klubu Hvězda Pardubice, Jana Kárníková.

Pozici největšího favorita soutěže trojskokanů potvrdil Jiří Vondráček, když předvedl velmi vyrovnanou sérii na úrovni patnáct a půl metru. Jeho nejdelší pokus měl hodnotu 15,49 m a to mu zajistilo vítězství a zisk zlaté medaile.

Další medaili pro Hvězdu Pardubice přidala zkušená koulařka Jana Kárníková. V průběhu soutěže se dokázala neustále zlepšovat, po prvních pokusech se sice usadila na čtvrté příčce, čtvrtým pokusem se však posunula na druhou pozici, kterou již udržela do konce soutěže, když v poslední sérii svůj výkon ještě vylepšila na pěkných 15,09 m. Tímto výkonem si Jana výrazně zlepšila nejlepší letošní výkon a poprvé v sezóně překonala patnácti metrovou hranici.

O první bronzovou medaili se postaral hned na začátek nedělního programu běžec Jan Janů. Na trati 3000 m př. zaběhl čas 9:10.05 min a obsadil tak v nabité soutěži třetí příčku.

Druhou bronzovou medaili přidala do pardubické sbírky sprinterka Lada Vondrová na trati 400 metrů. Jeden okruh zvládla za 53.73, což znamenalo další zlepšení jejího nejlepšího letošního výkonu a pěkné 3. místo. Tímto umístěním potvrdila i svůj start na blížícím se srpnovém Mistrovství Evropy v Berlíně.

Dalších pět závodníků Hvězdy Pardubice se však ještě dokázalo probojovat na finálové příčky.

Mezi osm nejlepších se dostal Jiří Šacl na trati 5000 metrů, kde zaběhl výkon 15:04.81 min a vybojoval tak 6. místo. Ta samá příčka patří i kladivářce Adéle Korečkové, která své 4 kg těžké náčiní poslala do vzdálenosti 60,79 m. Do finále se podívala i dorostenka Natálie Coufalová ve skoku dalekém, výkon 5.41 m jí vynesl pěknou sedmou příčku. V běhu na 3 000 m př. se představil i Pavel Hladík, tréninkový kolega Jana Janů a za výkon 9:33.20 bral osmé místo. Také běžec Daniel Urban si vybojoval finálový běh na 800 m a v čase 1:54,45 min v něm obsadil osmou příčku.

Těsně za branami elitní osmičky, tedy na devátém místě, zůstali trojskokan David Beneš výkonem 14,63 m i běžec Jiří Němeček, ten zvládl svoji 1 500 m dlouhou trať za 4:01,51 min. Desátá příčka náleží výškaři Tomáši Fišerovi, který předvedl nejlépe 1,91 m. Jedenáctý skončil na trati 5 000 m Pavel Hladík časem 16:03,25 min. Třinácté místo si pak z Kladna odvezl Jan Kalous, když 800 m zvládl v čase 1:55,90 min. Sprinter David Němeček se představil na trati 400 m časem 51,15 s a bral za to čtrnáctou příčku, o umístění hůře si vedl na poloviční trati, kde doběhl v čase 23,71 s.

„Letošní Mistrovství České republiky v atletice dospělých můžeme zhodnotit jako úspěšné. Čtyři cenné kovy, k tomu i řada finálových umístění je pro náš atletický oddíl dobrým výsledkem. Medailové příčky sbírali především zkušení závodníci, ale vezmeme-li v úvahu, že řada našich závodníků, kteří zde startovali, patří ještě do kategorie juniorů či dokonce mezi dorostence a že dva naši vrhači, kteří by jistě patřili do elitní osmičky, se minulý týden bohužel zranili, máme dobré vyhlídky do dalších let.“ uvádí Kárníková.