HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

ČTYŘI MEDAILE Z REPUBLIKOVÉHO ŠAMPIONÁTU PRO HVĚZDU PARDUBICE!

Publikováno 01.08.2019Poslední červencový víkend se v Brně konalo republikové klání kategorie dospělých. Celkem 13 zástupců atletického oddílu Hvězda Pardubice bojovalo o co nejlepší výsledky, medaile a republikové tituly.

Největší radost měla ze svého vystoupení jistě sprinterka Lada Vondrová, která nejenom že si na hladké čtvrtce doběhla pro titul mistra České republiky, ale také splnila ostrý kvalifikační limit pro start na Mistrovství světa v Doha. Nemusíme dodávat, že čas 51,71 s pro Ladu znamená i nový osobní rekord na trati 400 metrů. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla i porážka dvojnásobné mistryně světa a olympioničky Zuzany Hejnové.

Dvě stříbrné medaile si z Brna odvezl skokan Jiří Vondráček. Nejprve v napínavém trojskokanském závodě doskočil na značku 15,79 metrů a druhý den si ve skoku dalekém vylepšil osobní rekord na velmi kvalitních 760cm a na krk si pověsil již druhé stříbro. 

O třetí medaili se postaral DANIEL ČAPEK v hodu kladivem. Výkonem 58,39 metru si zlepšil letošní nejlepší výkon a mohl se tak trochu překvapivě těšit z bronzové medaile.

Finálové umístění a tedy postup mezi osm nejlepších v české republice si vybojovali i další atleti Hvězdy Pardubice. Ve vrhu koulí nastoupil Jan Touš, když v kvalitně obsazeném závodě obsadil páté místo. Stejnou pozici bral i Jan Janů, který na trati 3000 metrů překážek zaběhl čas 9:17.78. Šedesát metrů bylo daleko pro Adélu Korečkovou, když v kladivářském sektoru zapsala výkon 59,99 m a získala tak šesté místo. Finále ještě přidala ve vrhu koulí, kde byla za výkon 12,72 m osmá. Skvělé sedmé místo překvapivě obsadil kladivář Tomáš Větvička, který si v závodě vylepšil osobní rekord na výborných 53,83 m. Sedmou příčku si výkonem 14,49 m vybojoval i trojskokan David Beneš. Do finále mužského disku se podíval i junior Oto Petráš, když předvedl zlepšení sezónního maxima na 47,94 m.

Těsně za branami finále a tedy na 9. příčce skončil běžec Jan Kalous, na trati 800 metrů předvedl čas 1:53,89 min. Sprinter Jan Volejník si v běhu na 400 m, řekl svým kvalitním časem 49,71 s o jedenácté místo. Jiří Němeček se představil na trati 1 500 metrů a za čas 4:04,23 min skončil na 12. příčce.

Kompletní výsledky najdete na ww.atletika.cz

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI