HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

DESÍTKA HVĚZDY PARDUBICE ZAPSALA 50. ROČNÍK

Publikováno 02.09.2020

Běžecký svátek na Městském atletickém stadionu, i tak lze nazvat tradiční silniční běh „Desítka Hvězdy Pardubice“, který se konal 30. srpna. Letos proběhl jubilejní 50. ročník.

Pro milovníky běhů však bylo připraveno více běhů. V 10.00 hodin se představili běžci na trati dlouhé 2,5 km. V tomto běhu, se představil sportovci od dětí až po dospělé.

Pořadatelé nezapomněli ani na nejmenší sportovce a připravili běh pro „Rodiče s dětmi“. Tyto běhy proběhly nakonec dva. Jeden v pravé poledne a druhý o hodinu později. „Nechtěli jsme, aby běželo příliš sportovců najednou, tak jsme to rozdělili a myslím, že to bylo ku prospěchu věci. Každé dítě, které zvládlo jeden okruh po tartanové dráze Městského atletického stadionu (400 m), obdrželo v cíli fidorkovou medaili a další drobnost, jako odměnu za skvělý výkon.“ uvádí místopředsedkyně Hvězdy Pardubice Ing. Jana Kárníková.

Přesně v 16.00 hodin padl startovní výstřel k silničnímu běhu na 10 km „Desítka Hvězdy Pardubice“. Běžci absolvovali svou trasu na čtyřech 2,5 km dlouhých okruzích, ulicemi sídliště Dukla. Vítězem 50. ročníku se stal Jiří Miler, závodník domácího oddílu LAWI Stars, který zvítězil časem 34:33 min. Druhé místo získal domácí závodník Hvězdy Pardubice, Pavel Dymák, ten proťal cílovou pásku v čase 36:45 min. I třetí příčka zůstala v Pardubicích a získal ji Tomáš Goga, za čas 39:08 min. Mezi ženami si nejlépe vedla Denisa Kozáková z Hvězdy Pardubice, která zvítězila pěkným časem 41:54 min. I druhou příčku vybojovala domácí závodnice Anna Krátká, když svůj desetikilometrový závod dokončila v čase 47:06 min. Pro třetí příčku si časem 49:54 min doběhla Olga Jurošová z Maras Teamu.

„Silniční běh „Desítka Hvězdy Pardubice“ je již tradiční akce pro širokou běžeckou veřejnost od amatérských běžců po reprezentanty. Celá akce se velmi vydařila, počasí bylo pro běžce ideální a organizačně jsme vše velmi dobře zvládli.“ Hodnotí další velmi vydařenou akci místopředsedkyně a manažerka Hvězdy Pardubice Ing. Jana Kárníková.

Kompletní výsledky Desítky Hvězdy Pardubice i Mistrovství ČR veteránů najdete na http://www.atletika-pardubice.cz v sekci významné akce.