HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

DESÍTKA HVĚZDY PARDUBICE ZAZNAMENALA TRAŤOVÝ REKORD

Publikováno 08.05.2019

Běžecký svátek na Městském atletickém stadionu, i tak lze nazvat tradiční silniční běh „Desítka Hvězdy Pardubice“, který se konal 8. května. Letošní, již 49. ročník přinesl pokoření rekordu.

Pro milovníky běhů však byly připraveny celkem tři běhy. V 10.00 hodin se představili běžci na trati dlouhé 2,5 km. V tomto běhu, se představil rekordní počet účastníků, kterých pořadatelé napočítali 127 od dětí až po dospělé.

Přesně v 10.30 hodin padl startovní výstřel k silničnímu běhu na 10 km „Desítka Hvězdy Pardubice“. Startérem, tohoto tradičního běhu byl náměstek primátora města Pardubice Mgr. Jakub Rychtecký.

Běžci, kterých se na startu 10 km dlouhého běhu sešlo 87, absolvovali svou trasu na čtyřech 2,5 km dlouhých okruzích, ulicemi sídliště Dukla. Vítězem 49. ročníku se stal reprezentant ČR a závodník domácího oddílu Hvězda Pardubice Jan Janů, který zvítězil v traťovém rekordu časem 31:59 min. Druhé místo získal Kamil Krunka z SK Nového města n/M., ten proťal cílovou pásku v čase 32:40 min. Třetí příčku vybojoval pro LAWI Stars Jiří Miler, časem 33:06 min. Mezi ženami si nejlépe vedla Marta Fenclová (AC Pardubice), která zvítězila pěkným časem 38:50 min. Druhou příčku vybojovala domácí závodnice Hvězdy  Pardubice Denisa Kozáková, když svůj desetikilometrový závod dokončila v čase 40:08 min. Pro třetí příčku si doběhla Jana Klimešová z USK Praha 40:38 min.

V rámci Desítky Hvězdy Pardubice, bylo vyhlášeno celkem 8 kategorií mužů a žen. Nejstarším závodníkem byl Jiří Soukup, ročník narození 1927, který proťal cílovou pásku desetikilometrové trati v čase 2:09,21 min.

Ve 13.00 h odstartovala paní senátorka Miluše Horská  „Běh pro rodiče s dětmi“, ty čekal jeden okruh po tartanové dráze Městského atletického stadionu (400 m). V cíli dostal každý účastník tohoto oblíbeného běhu, kterého se zúčastnilo 330 sportovců, sladkou odměnu.

„Silniční běh „Desítka Hvězdy Pardubice“ je již tradiční akce pro širokou běžeckou veřejnost od amatérských běžců po reprezentanty. Celá akce se velmi vydařila, počasí bylo příjemné, běžci předvedli pěkné výkony a organizačně jsme vše velmi dobře zvládli. Velmi pěkný výkon předvedl Jan Janů, který pokořil traťový rekord“ Hodnotí další velmi vydařenou akci místopředsedkyně a manažerka Hvězdy Pardubice Ing. Jana Kárníková.

Kompletní výsledky Desítky Hvězdy Pardubice i Mistrovství ČR veteránů najdete na http://www.atletika-pardubice.cz v sekci významné akce.