HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

DVĚ MEDAILE PRO HVĚZDU PARDUBICE Z HALOVÉHO MISTROVSTVÍ ČR ŽACTVA!

Publikováno 05.03.2019

První březnový víkend se v ostravské atletické hale uskutečnilo Mistrovství ČR v kategorii žactva. Atletický oddíl Hvězda Pardubice vyslal na tento vrchol žákovské halové sezóny celkem 4 své zástupce.

Nejlépe se dařilo Jiřímu Bruhovi, který si na trati 60 metrů vybojoval třetí příčku. Časem 7,25 s si vylepšil svůj osobní rekord a získal tak bronzovou medaili. Jirka se probojoval i do finále běhu na 150 metrů, kde obsadil šesté místo, když doběhl do cíle v čase 17.54 s.

Druhou medaili získala štafeta žáku na 4x200 metrů. Chlapci si ve složení Jiří Bruha, Vít Kverek, Martin Kvapil a Michal Čuda doběhli pro výborné třetí místo. Bronzovou medaili si na krk pověsili za výkon 1:37.72 min.

Finále si v dálce vyskákal Martin Kvapil, který výkonem 5.91 obsadil pátou příčku. Sedmé místo obsadil ve vrhu koulí Vít Kverek, jeho nejdelší pokus měl hodnotu 12,71 m.

„S vystoupením našich žáků musíme být spokojeni. Všichni se probojovali mezi finalisty a k tomu dvě medaile, to prostě musíme hodnotit kladně. V přípravě na halovou sezónu jsme limitováni tím, že nemáme kvalitní podmínky pro přípravu v zimním období. Věříme však, že po výstavbě atletické haly se toto určitě zlepší.“ míní místopředsedkyně Hvězdy Pardubice Jana Kárníková.