HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

DVĚ STŘÍBRA Z MISTROVSTVÍ SVĚTA PRO KOULAŘKU KÁRNÍKOVOU

Publikováno 10.04.2019Koulařka Jana Kárníková z atletického oddílu Hvězda Pardubice se koncem března zúčastnila halového mistrovství světa masters, které hostila polská Toruň. Na světovém šampionátu této kategorie startovala pardubická koulařka již podruhé a opět to zacinkalo. Dokonce se jí podařilo získat stříbro nejen ve své hlavní disciplíně, vrhu koulí, ale i v hodu diskem.

A co na to říká s odstupem sama závodnice? „V medaili ve vrhu koulí jsem věřila. Druhou příčkou jsem zopakovala své umístění z letního světového šampionátu, takže bych měla být spokojená. Trochu mne ale mrzí, že se mi nepodařilo pokořit hranici 15-ti metrů, jako na národním halovém šampionátu.“ Ale i tak si z Toruně odvezla pěkný výkon 14.84 m a s tím i stříbrný cenný kov. Překvapivého umístění však dosáhla v hodu diskem… „Diskařská soutěž byla pro mě velkou neznámou, v zimně se v Pardubicích nedá disk moc trénovat, tak jsem netušila, jak to bude lítat. Jsem moc ráda, že se mi podařilo probojovat na druhou příčku a vylepšit si tak umístění z letního šampionátu. Chtěla bych moc poděkovat Pardubickému kraji, společnosti Volchem a také svému příteli za podporu, díky níž můžu podávat tyto výsledky“ hodnotí své vystoupení na halovém mistrovství světa Jana Kárníková.

Již teď je v plné přípravě na letní část sezóny, kdy ji čekají soutěže extraligy, národní šampionáty i Evropské veteránské hry, kde se jistě pokusí opět o nejvyšší příčky. 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI