HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

FANDÍME KONTINENTŮM

Publikováno 17.11.2017  Začínáme v Evropě...

 

 Náše skupiny přípravek se zařadili do projektu Českého atletického svazu FANDÍME KONTINENTŮM, který má přímou souvislost s Kontinentálním pohárem, který se uskuteční příští rok v Osatravě.

Bližší informace z realizace projektu nám přináš trenérka přípravky Martina Slejšková...

"Obě přípravky vyrazily do antického Řecka, kde byla atletika (z řeckého slova áthleon) hlavní náplní olympijských her. Děti z naší atletické přípravky děti se proměnily v oblíbené a známé tváře z atletiky a vytvořily několik skupin, kde každá zastupovala stát, za který bojovala v připravených disciplínách, kterými byli závody v běhu na čas, hod oštěpem a břemenem, vrh koulí a skoky. Samozřejmě jsme improvizovali aby si to děti co nejvíce užili. 

Cestovali jsme i časem - hráli jsme si i na mítink IAAF super Grand Prix v řecké Trikale, kde nechyběl Sergej Makarov ani Jan Železný. A dokonce jsme stihli i naši koulařku Janu Kárnikovou a její účast na mítinku v řeckém městě Nikiti. Bojovali jsme naplno a užívali si vítězství i prohry.

A nakonec musím děti opravdu pochválit, že i když jsem se je snažila napálit, tak závěrečnou zkoušku z vlajek zvládly na jedničku!"

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI