HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

HOD BŘEMENEM SE I PŘES NEPŘÍZEŇ POČASÍ OPĚT VYDAŘIL

Publikováno 10.03.2019Městský atletický stadion se v neděli 10. března, stal dějištěm 42. ročníku Velké ceny města Pardubic v hodu břemenem. I přes velmi nepříznivé, deštivé počasí se na Městském atletickém stadionu sešlo celkem 54 silných mužů a žen a v celkem šesti věkových kategoriích poměřovali své síly a snažili se pokořit svá osobní maxima i maxima jednotlivých Velkých cen.

Celý program odstartovala kategorie žáků ve Velké ceně BARTH Reklamka a. s., kde se bojovalo o co nejlepší výkon břemenem o váze 10 kg. Nejlépe si s tímto náčiním poradil Adam Zelenka z Kladna, který předvedl pokus dlouhý 10,96 m. Druhý skončil jeho oddílový kolega Lukáš Roškot za výkon 10,71 m.

Současně proběhla i soutěž v kategorii dorostenců jako Velká cena společnosti VOLCHEM (břemeno 12 kg). Zde si vedl velmi dobře opavský Michal Špilháček, když zvítězil s 2,5 metrovým náskokem nad svými soupeři. Jeho nejlepší pokus měl délku skvělých 19,87 metrů. Druhá příčka patří Petru Lankovi z Liberce za pěkný výkon 17,11 m. Na třetí pozici se postavil Jiří Vejborný z Kolína za pokus v délce 15,43 m.

Dalším závodem byla soutěž juniorů, která proběhla jako Velká cena společnosti BAUSET CZ a.s.. S břemenem o váze 14 kg, si nejlépe poradil Dominik Král z Kolína, který poslal své náčiní do vzdálenosti 18,17 m. Druhá příčka náleží za 16,95 m, Karlu Hanušovi, také z Kolína, třetí skončil domácí závodník Hvězdy Pardubice, Tomáš Větvička, když předvedl nejlépe 16,64 m.

Velká cena Chládek a Tintěra a.s. zastřešila veteránské kategorie mužů a žen. Nejlepším veteránem se stal výkonem 17,88 m Petr Suchomel z Prahy. Druhou příčku si vybojoval brněnský Libor Novotný výkonem 15,67 m (oba břemeno o váze 11,34 kg), třetí skončil Pavel Peňáz z Kolína za pokus dlouhý 14,93 m (břemeno 15,88 kg). Vítězkou kategorie veteránek se stala Alexandra Adlerová z Bíliny, když své břemeno o váze 5,45 kg poslala do vzdálenosti 14,26 m. Druhá byla Jana Čapková ze Staré Boleslavi za 10,29 m (břemeno o váze 9,08 kg) a třetí místo patří Janě Palinkové výkonem 9,68 m (břemeno 4 kg)

Prvním vyvrcholením Velké ceny města Pardubic byla soutěž žen, která proběhla jako Velká cena STAFI FINALIZACE STAVEB s. r. o. (břemeno 10 kg). Zde dle očekávání zvítězila česká reprezentantka a rekordmanka v hodu kladivem, Kateřina Šafránková z Dukly Praha. Její nejdelší pokus měřil skvělých 21,40 m. Na druhou příčku vystoupala Tereza Králová z USK Praha za výkon 19,31 m. Dařilo se i domácí závodnici Hvězdy Pardubice, Adéle Korečkové, která si výkonem 18,79 m, vytvořila svůj osobní rekord a obsadila tak třetí příčku. Přes skvělých osmnáct metrů se dostala ještě bývalá reprezentantka a závodnice Plzně, Lenka Valešová, za pokus v délce 18,21 m.

Závěrečná soutěž patřila nejsilnějším mužům ve Velké ceně společnosti AGROMETALL, s. r. o., kde se představilo celkem 16 účastníků. Soutěž mužů probíhala za silného deště, ale i tak padaly zajímavé výkony. Nejvíce, se dařilo Michalu Fialovi, který poslal 16 kg těžké břemeno do vzdálenosti 18,07 m. Druhou příčku si vybojoval za 17,87 m Petr Koucký, oba závodníci TEPO Kladno. Třetí místo získal za pokus v délce 17,02 m domácí závodník Hvězdy Pardubice Daniel Čapek.

„42. ročník Velké ceny města Pardubic v hodu břemenem se, co se týká počtu závodníků i výkonů, vydařil. Počasí nám sice opravdu nepřálo, celý den pršelo, zvláště pak při soutěži mužů byl déšť opravdu silný. I přes nepřízeň počasí však byly k vidění pěkné výkony. Za zmínku jistě stojí výkon dorostence Michala Špilháčka ze Sokola Opavy, který předvedl skvělých 19,87 m. Velmi kvalitním výkonem je jistě pokus české reprezentantky Kateřiny Šafránkové, 21,40 m. Jsme rádi, že je o tuto netradiční silovou disciplínu stále zájem.“ Hodnotí letošní ročník ředitelka závodu Jana Kárníková.

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI