HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

JAN DOLEŽÁLEK BOJOVAL S NEJLEPŠÍMI EVROPSKÝMI KLADIVÁŘI.

Publikováno 09.07.2018Začátkem července proběhlo Mistrovství Evropy v atletice dorostenců, které letos hostilo maďarské město Györ. Atletický oddíl Hvězdy Pardubice zde měl své zástupce. Kladivář Jan Doležálek se na mládežnický šampionát nominoval výkonem 70,82 m, kterým i vládne českým kladivářským tabulkám dorostenců. Společně s ním do Maďarska odcestovala i jeho trenérka Iva Toušová. V reprezentačním týmu ČR byl i běžecký trenér Hvězdy Pardubice Miroslav Wastl, který je současně i reprezentačním trenérem běhů.

Do svých bojů vstoupil Jan Doležálek hned druhý den evropského šampionátu a představil se v kvalifikační skupině A v dopoledních hodinách. Ačkoliv je v dorostenecké kategorii teprve prvním rokem, rozhodně se na šampionátu neztratil. V kvalifikačních bojích zapsal nejprve dva nezdařené pokusy a třetím předvedl výkon 65.71, který bohužel na elitní dvanáctičlenné finále nestačil. Celkově však obsadil, v rámci evropských kladivářů, pěkné 23. místo.

A jak je s jeho výsledkem na evropském šampionátu spokojena jeho trenérka Iva Toušová?

„Honza je v katerogii dorostenců teprve prvním rokem a již to, že se mu podařilo na mistrovství nominovat výkonem přes sedmdesát metrů je velkým úspěchem. Je škoda těch dvou nezdařených pokusů v úvodu soutěže, kdyby založil hned prvním pokusem, mohl průběh závodu vypadat jinak a třeba by se mu podařilo probojovat se do finále, ale to je prostě sport. Jsem velmi ráda, za tuhle pro něj velmi cennou zkušenost a věřím, že příští rok se mu bude dařit ještě lépe.“

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI