Zpět na výpis článků

JAN DOLEŽÁLEK ZLATÝ NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH DĚTÍ A MLÁDEŽE!

Publikováno 10.07.2017

Poslední červnový víkend proběhla v Brně Olympiáda dětí a mládeže. Na tuto zajímavou a prestižní akci se sjeli sportovci z celé České republiky a nechyběli ani zástupci atletického oddílu Hvězda Pardubice, kteří předvedli velmi pěkné výkony.

Zlatou medaili vybojoval ve vrhu koulí v kategorii starších žáků Jan Doležálek. Honza si v závodě výrazně zlepšil osobní rekord na výborných 16.16 m a to mu bezpečně zajistilo vítězství, na druhého závodníka v pořadí měl náskok více než metr. Svým výsledkem také přispěl Pardubickému kraji plným bodovým ziskem. Ve stejném závodě se představil i druhý závodník Hvězdy Pardubice, Jiří Šanda. Ten obsadil 11. místo výkonem 12.27 m.

Na Olympiádě mládeže se nastoupil do bojů také Martin Kvapil. Ten závodil dokonce ve dvou disciplínách. Ve skoku dalekém mladších žáků postoupil do finále, kde obsadil výkonem 5.04 m konečnou desátou příčku. Jeho druhou disciplínou bylo 60 metrů překážek. Zde zaběhl čas 9.91 s a skončil tak ve svém rozběhu na šestém místě.

Posledním atletem Hvězda Pardubice byl Vít Kverek. Ten se představil v běhu na 60 metrů mladších žáků. Do cíle svého běhu se dostal v čase 8.02 s, a tím obsadil šesté, bohužel nepostupové místo, ve svém rozběhu.

Všem mladých atletům, kteří se představili na této dětské olympiádě gratulujeme k jejich úspěchům a přejeme jim hodně skvělých výkonů v jejich dalším sportovním životě.