HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

JANA KÁRNÍKOVÁ DVAKRÁT ZLATÁ NA EVROPSKÝCH VETERÁNSKÝCH HRÁCH.

Publikováno 04.08.2019Na přelomu července a srpna se konaly v italském Turíně Evropské veteránské hry. A ani na této akci nechyběl zástupce atletického oddílu Hvězda Pardubice. Atletika Jana Kárníková se představila jak ve své hlavní disciplíně, vrhu koulí, tak i v hodu diskem.

V konkurenci silných žen se jí dařilo opravdu velmi dobře. Nejprve ovládla svoji koulařskou soutěž s více než metrovým náskokem a o dva dny později si vybojovala zlatou medaili i v hodu diskem.

A jak hodnotí své vystoupení sama závodnice?

„Jsem opravdu hodně ráda za dvě zlaté medaile z European Master Games 2019 v Turíně. Ve vrhu koulí jsem si na zlato trochu věřila, ale v disku mě to samotnou překvapilo. Výkony sice asi mohly být lepší, ale vzhledem k počasí co v Turíně panovalo, to o moc lépe nešlo. Závod se hodně vlekl a v 37 stupních Celsia to bylo hodně ubíjející. Chtěla bych tímto poděkovat společnosti VOLCHEM za skvělé doplňky, které mě v tom parnu alespoň trochu probraly a také Pardubickému kraji za podporu. Po dvou stříbrných medailích z letošního halového mistrovství světa, je příjemné vystoupat i na příčku nejvyšší.“

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI