HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

KOMPLETNÍ SADA REPUBLIKOVÝCH MEDAILÍ PRO HVĚZDU PARDUBICE

Publikováno 27.02.2019

Uplynulý víkend, byl vrcholem domácí halové sezony, pro mládežnické kategorie v atletice. Pražská hala Otakara Jandery totiž hostila Mistrovství České republiky dorostenců a juniorů. Atletický oddíl Hvězda Pardubice vyslal na tento šampionát celkem 15 svých členů a hodnocení musí být opět kladné, vždyť mladí atleti přivezli do Pardubic tři cenné kovy a k tomu další čtyři finálová umístění.

„Naši mládežníci si zaslouží pochvalu, polovina z těch, kteří na mistrovství ČR startovali, dokázali ideálně vyladit formu a z Prahy si přivezli nejen cenná umístění, ale i pěkné osobní rekordy.“ Hodnotí představení závodníků Hvězdy Pardubice místopředsedkyně Jana Kárníková.

„Na nejvyšší příčku vystoupal Jan Doležálek, který si suverénně vybojoval zlatou medaili ve vrhu koulí dorostenců. Velmi pěkný výkon 16,70 m se mu povedl hned v první sérii a svým soupeřům tak utekl o 1,5 metru. Druhé místo získal běžec Daniel Urban. Dan se představil na trati 800 m juniorů a stříbrná medaile mu patří za čas 1:54,28 min. Třetí cenný kov, tentokráte bronzový, získala pro Hvězdu Pardubice juniorka Natálie Coufalová. V dálkařském sektoru předvedla, v poslední sérii, pokus dlouhý 5,75 m což ji vyneslo nejen osobní rekord, ale i třetí příčku. Od druhého místa ji dělilo pouhých 9 centimetrů.

Těsně pod stupni vítězů zůstala juniorka Michaela Neprašová, ta ve vrhu koulí předvedla také svůj osobní rekord. Její výkon 11,87 jí umístil na čtvrté příčce. Stejné umístění patří, ve vrhu koulí za pokus v délce 14,68 m, také dorostenci Jiřímu Šandovi. Loňský mistr ČR v žákovské kategorii si teprve zvyká na těžší náčiní, ale věříme, že svůj halový výkon v létě výrazně vylepší.

Mezi finalisty se dokázal probojovat i další z koulařů Hvězdy Pardubice, Oto Petráš. Mezi juniory si osobním rekordem 14,84 m řekl o pěkné sedmé místo. Osmou příčku si v osobním rekordu vyběhla juniorka Linda Dušková. Na trati 3 000 metrů proťala cílovou pásku v čase 11:19,01 min.

Osobním rekordem se může pochlubit i junior Tomáš Větvička, v koulařském sektoru předvedl 13,95 m a to mu vyneslo deváté místo. Dvanáctý skončil dorostenec Jakub Horák na trati 3 000 m, když doběhl v čase 9:42,88 min. Třinácté místo získal mezi dorostenci Petr Kavička v běhu na 1 500 m (4:21,57 min). Čtrnácté místo patří juniorské výškařce Barboře Jezdinské (1,60m) i běžci Matěji Šťovíčkovi (800 m juniorů – 2:01,10 min). Sprinter David Němeček obsadil na trati 400 m juniorů 15. příčku časem 51,31 s. Ve sprintu na 60 m se představily Vendula Myrtle Hooper, jí patří za 8,17 s 17. místo mezi dorostenkami a Marie Kristýna Ptáčková, která za čas 8,14 s získala 18. příčku v juniorské kategorii.“

Kompletní výsledky z halového Mistrovství České republiky mládeže můžete najít na www.atletika.cz.