HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

LADA VONDROVÁ PŘEDVÁDÍ V ÚVODU HALOVÉ SEZÓNY SKVĚLÉ VÝKONY

Publikováno 22.01.2018

V pátek 19. ledna proběhly na pražském Strahově veřejné závody, na kterých otestovali svoji formu i závodníci Hvězdy Pardubice. Suverenitu si jistě zaslouží Lada Vondrová, která nastoupila hned ve třech disciplinách. Ve všech nejenže zvítězila, ale zároveň v nich zaběhla nejrychlejší juniorské časy české historie!! Lada se představila v běhu na 500 m (1:12,68 min), na 300 m (37,93 s) a na 150 metrové trati (18,06s). Zvláště na 300 m trati je její výkon velmi hodnotný, protože ji v tu chvíli vynesl na čelo českých tabulek i v kategorii dospělých.

Mezi ženami se představila ještě Elena Halecká, ta v běhu na 500 m doběhla v čase 1:27,09 minV mužských kategoriích se představili také jen běžci Na start 1 km mužů se postavil Jan Vítek, který si doběhl pro čas 2:44,04 min. Trať 500 m mužů běželo hned několik závodníků Hvězdy Pardubice. Adam Růžička (1:07,22 min), Jan Kalous (1:07,29 min) a Miloslav Novotný (1:07,38 min) běželi společně ve druhém běhu. Ve třetím běhu nastoupil Daniel Urban, který dokončil závod v čase 1:08,88 min. V závodě na 300 m mužů doběhl v nejlepším čase  Daniel Urban 37,06 s, dále pak Jan Kalous 37,21 s, David Němeček 37,25 s, Adam Růžička 37,29 a Miloslav Novotný 37,35 s. David Němeček se postavil na start také na trati 150 m a do cíle doběhl v čase 17,68 s.