HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

LADA VONDROVÁ ZAZÁŘILA NA MISTROVSTVÍ EVROPY DO 22 LET!!!

Publikováno 17.07.2019V polovině července proběhlo ve švédském Gävle Mistrovství Evropy do 22 let a závodnice Hvězdy Pardubice, Lada Vondrová patřila k medailovým nadějím české republiky. Na ME se kvalifikovala i další závodnice Hvězdy Pardubice, kladivářka Adéla Korečková. Obě závodnice s sebou měli i své osobní trenéry Jaroslava Jóna a Ivu Toušovou.

Adéla Korečková se představila v dopoledním bloku prvního dne v soutěži kladivářek. Bohužel se jí nepodařilo projít sítem kvalifikace a ze Švédska si přivezla 16. místo za výkon 56,76 metrů.

Hned druhý den Evropského šampionátu vstoupila Lada do svých bojů. Dopoledne v 10:30 h se představila na trati 400 metrů překážek a hned z toho byl postup do semifinále. Měla sice nevýhodnou první dráhu, ale i tak svůj rozběh ovládla časem 58,30 s, což byl třetí nejrychlejší čas všech závodnic. Ještě ten samý den odpoledne v 16:20 h ji však čekal první rozběh na trati 400 metrů. I zde ale byla suverénně nejrychlejší a nejen že ovládla svůj rozběh, ale předvedla i nejrychlejší čas ze všech závodnic 52,61 s. Potvrdila tak svoji pozici lídra evropských tabulek.

Třetí den šampionátu byl pro Ladu a všechny pardubické příznivce atletiky velmi příjemný. Nejprve se jí podařilo postoupit v semifinále na 400 metrů překážek. Nebylo to ale vůbec jednoduché, protože v jejím běhu běžely i hlavní favoritky této disciplíny a ona se do posledních metrů musela prát o postupové příčky. Nakonec z toho bylo 4. místo a postup v čase 57,30 s. Opravdová radost však nastala chvíli poté. Pouze hodinu po semifinále na překážkové trati, nastoupila Lada do boje o medaile na hladké trati 400 m. Po opatrnějším začátku Lada skvěle zabrala v druhé zatáčce a přehnala se přes všechny soupeřky. Na cílové šachovnici se však před ni těsně „vmáčkla“ polka Natalia Kaczmareková v čase 52,34 s. Lada Vondrová si tak časem 52,40 s vybojovala druhou příčku a tím stříbrnou medaili z evropského šampionátu.

V neděli, tedy čtvrtý den Mistrovství Evropy a ani ne 24 hodin po svém medailovém úspěchu, zaklekla závodnice Hvězdy Pardubice opět do bloků, tentokráte ve finálovém závodě na 400 metrů překážek. Až do cílové rovinky bojovala Lada opět o cenný kov, přechod přes poslední překážku se jí ale příliš nevydařil a čelo závodu se jí vzdálilo. Ale i tak z toho byl nakonec další skvělý výsledek v podobě šestého místa, které vybojovala časem 57,29 s.

Lada má letos skvělou formu a daří se jí na velkých akcích. V srpnu ji čeká Mistrovství Evropy družstev a na přelomu září a října pak vrchol této sezóny, Mistrovství světa v atletice dospělých.

Přejeme tedy jí i jejímu trenérovi panu Jaroslavu Jónovi, aby se jim i nadále takto skvěle dařilo.

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI