HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

MISTROVSTVÍ EVROPY V ATLETICE OPĚT S ÚČASTÍ ZÁVODNÍKŮ HVĚZDY PARDUBICE

Publikováno 06.08.2018Dnes, 6. srpna odstartoval letošní vrcholný atletický závod pro starý kontinent, tedy Mistrovství Evropy. Pořadatelem tohoto velmi prestižního klání je německý Berlín a z celkem 50 českých sportovců se zde představí i dva zástupci atletického oddílu Hvězda Pardubice. Jsou jimi Lukáš Gdula a Lada Vondrová, oběma se podařilo splnit náročné nominační kritérium a vybojovali si tak start mezi nejlepšími Evropany.

Jako první nastoupí do svých bojů Lukáš Gdula, představí se v chůzi na 50 km. Jeho závod se koná v úterý 7. srpna a startuje ráno, již v 8.35 h. Na start tohoto závodu se postaví celkem 37 borců, kteří se utkají o co nejlepší umístění. Lukáš letos předved nejlépe výkon 4:03:39 h, osobní rekord má však 3:54:29 h, věříme, že se mu na evropském šampionátu podaří svůj čas opět stáhnout pod čtyři hodiny a bude tak bojovat s těmi nejlepšími Evropany o přední příčky.

Druhou zástupkyní atletického oddílu Hvězda Pardubice na ME v Berlíně je sprinterka Lada Vondrová. Ta si vyzkouší dráhu berlínského stadionu poprvé ve středu 8. srpna v 11.30 h. V rozbězích se utká celkem 44 sprinterek z 21 zemí, o postup do semifinále, které se běží hned ve čtvrtek 8. srpna v 19.50 h. Věřme, že se Ladě podaří, v tomto velmi nabitém závodě, probojovat z rozběhů. Finále pak proběhne v sobotu 11. srpna v 20.12 h. Lada se v letošní sezóně potýkala s řadou zranění, přesto se jí podařilo se na Evropský šampionát probojovat, jistě zde předvede svůj nejlepší letošní výkon a pokusí se probojovat na co nejvyšší příčky.

O výsledcích našich závodníků Vás bude průběžně informovat na našem FB profilu Atletika Pardubice, fanděte s námi.

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI