Zpět na výpis článků

MLADÍ ZÁVODNÍCI HVĚZDY ZÁŘILI NA ČESKÉM HALOVÉM ŠAMPIONÁTU.

Publikováno 07.03.2021

O tomto víkendu proběhlo v Ostravě halové mistrovství České republiky mládeže.

„Atletický oddíl Hvězda Pardubice reprezentovalo na tomto vrcholu domácí halové sezóny juniorů a dorostu celkem 8 sportovců a všichni předvedli skvělé výkony. O tom, že do Ostravy odjeli naši sportovci ve skvělé formě, svědčí nejen tři cenné kovy, ale i to, že všichni naši zástupci si na českém šampionátu vytvořili osobní rekordy.“

Skvělý výkon předvedl Martin Kvapil v trojskoku dorostenců. V průběhu soutěže se postupně zlepšoval, až na konečných 13,91 metrů, což mu vyneslo nejen osobní rekord, ale i skvělou stříbrnou medaili. K tomu se mu povedlo přidat ještě finálovou účast v soutěži dálkařů, kde si vytvořil letošní maximum, když dolétl do vzdálenosti 6,37 metrů a obsadil šestou příčku.

Velmi kvalitní výkon předvedla další medailistka z Hvězdy Pardubice, Eliška Hezká. Ta si vylepšila svůj osobní rekord ve skoku o tyči, když zvládla překonat laťku ve výšce 3,72 metrů. Vybojovala si tak v osobním rekordu třetí místo a bronzovou medaili.

Bronzovou medaili si jistě zasloužil i sprinter Jiří Bruha. Již v rozběhu ve sprintu na 60 metrů dorostenců si vylepšil své sezónní maximum na 7,21 s a lehce postoupil do finále. Tento pěkný čas pak dokázal ve finále ještě vylepšit na 7,19 a to mu vyneslo skvělé třetí místo. Trochu smolný byl pro Jiřího Bruhu závod na 200 metrů, kde jen těsně, o tři setiny, nepostoupil do finále, ale i tam mu však za čas 22,97 s, které je jeho novým osobním rekordem, patří velmi pěkné šesté místo.

Dařilo se i juniorce Barboře Moravcové ve sprintu na 60 metrů. Také ona si zlepšila své osobní maximum již v rozběhu, a to na 7,99 s. Toto zlepšení, ji zabezpečilo postup do finálového běhu, kde svůj výkon ještě vylepšila na konečných 7,90 s a byla z toho pěkná čtvrtá příčka.

Bramborovou medaili si vybojoval i běžec Filip Stránský. Na trati 3 000 metrů si vylepšil svůj osobní rekord, který má nyní hodnotu 9:18,55 min a Filipovi tak zaslouženě patří čtvrté místo.

Do finálových bojů promluvil i dorostenec Jan Michut. V soutěži trojskokanů vybojoval 5. místo ve svém osobním rekordu, když dolétl do vzdálenosti 13,08 metrů. K tomu přidal ještě devátou příčku v dálkařském sektoru, za výkon 6,12 metrů, což je jeho letošní nejlepší výkon.

Běžkyně Kateřina Machová se představila na trati 800 m. Cílovou pásku proťala ve svém osobním maximu 2:23,50 min, což stačilo na pěkné desáté místo.

Kateřina Koberová nastoupila v běhu 3 000 metrů a i ona si v Ostravské hale vytvořila nový osobní rekord, když doběhla v čase 11:28,30 min a skončila jedenáctá.

„Naši mladí sportovci, ale i jejich trenéři si zaslouží velikou pochvalu, protože nebylo vůbec jednoduché, se na letošní Mistrovství České republiky připravit. Vzhledem k současné pandemii a všem omezením, to ale zvládli velmi dobře a skvěle reprezentovali nejen náš atletický oddíl Hvězda Pardubice, ale i naše město a kraj. Je velkou škodou, že do Ostravy nakonec nemohli odcestovat naši vrhači, kteří tradičně vozí cenné kovy. Ale i tak jsou výsledky našich sportovců velmi potěšující.“