HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

OHLÉDNUTÍ ZA VELKOU CENOU V HODU BŘEMENEM 2020

Publikováno 18.03.2020

V neděli 8. března se na Městském atletickém stadionu uskutečnil již 43. ročník Velké ceny města Pardubic v hodu břemenem. Pořadatelům z Atletického oddílu Hvězda Pardubice velmi přálo počasí a to přilákalo do Pardubic 40 silných mužů a žen v čele rekordmankou v této disciplíně Kateřinou Šafránkovou. V celkem šesti věkových kategoriích poměřovali sportovci své síly a snažili se pokořit svá osobní maxima i maxima jednotlivých Velkých cen.

Celý program odstartovala kategorie žáků ve Velké ceně BARTH Reklamka a. s., kde se bojovalo o co nejlepší výkon břemenem o váze 10 kg. Velmi pěkným výkonem 16,00 metrů zde zvítězil Jáchym Sádovský ze ŠAKu Pardubice.

Současně proběhla i soutěž v kategorii dorostenců jako Velká cena společnosti VOLCHEM (břemeno 12 kg). Zde si první příčku vybojoval Kryštof Hrazdira, který poslal břemeno na metu 16,03 m.

Dalším závodem pak byla soutěž juniorů, která proběhla jako Velká cena společnosti BAUSET CZ a.s.. S břemenem o váze 14 kg si nejlépe poradil, stejně jako v loňském ročníku, Dominik Král z Kolína, který poslal své náčiní do vzdálenosti 18,08 m. Druhou příčku vybojoval za 17,77 m Filip Chodil, z domácí Hvězdy Pardubice. Třetí skončil závodník Sokola Opava, Tomáš Grulich, který se připravuje ve vrhačské skupině Ivy Tlapákové (Toušové) ve Hvězdě Pardubice. Břemeno poslal do vzdálenosti 16,99 metrů.

Nejkvalitnější soutěží Velké ceny města Pardubic byla bezesporu soutěž žen, která proběhla jako Velká cena STAFI FINALIZACE STAVEB s. r. o. (břemeno 10 kg). Zde dle očekávání zvítězila česká reprezentantka a rekordmanka v hodu kladivem, Kateřina Šafránková z Dukly Praha. Její nejdelší pokus měřil skvělých 20,84 metrů. Na druhou příčku vystoupala Tereza Králová z USK Praha za výkon 18,49 m. Třetí místo si vybojovala věkem ještě juniorka Eliška Krajčová, která předvedla pokus dlouhý 16,39 m.

Po silných ženách se samozřejmě představili i nejsilnější muži, a to ve Velké ceně společnosti AGROMETALL, s. r. o., kde se představilo celkem 14 účastníků. Soutěž to byla velmi vyrovnaná. Nejvíce, se dařilo Tomášovi Svobodovi ze Znojma, který poslal břemeno o váze 16 kg do vzdálenosti 16,96 m. Druhou příčku si vybojoval za 16,49 m Pavel Peňáz z Kolína. Třetí místo pro sebe získal za pokus v délce 16,28 m domácí závodník Hvězdy Pardubice Tomáš Větvička.

Společnost Chládek a Tintěra a.s. zastřešila Velkou cenu ve veteránské kategorii mužů, břemeno o váze 11,34 kg. Nejlepším veteránem se stal Pavel Peňáz z Kolína, který své břemeno poslala do vzdálenosti 19,11 metrů. Druhou příčku si vybojoval Jan Bakala z Liberce pokusem dlouhým 15,64 m, třetí skončil Jiří Matura z Jablonce za 14,96 m

„43. ročník Velké ceny města Pardubic v hodu břemenem se, co se týká počtu závodníků i výkonů, vydařil. Počasí nám skvěle vyšlo, svítilo slunce a na březen bylo i teplo. A samozřejmě se bylo na co koukat. Velmi kvalitním výkonem je jistě pokus české reprezentantky Kateřiny Šafránkové, která opět pokořila dvacetimetrovou hranici 20,84 m. Vysokou úroveň měla i soutěž juniorů. Jsme rádi, že je o tuto netradiční silovou disciplínu stále zájem. Možná je to dáno i tím, že závodní sektor je vždy pěkně připraven a při závodu samotném panuje přátelská atmosféra. Všichni účastníci byli po závodě odměněni drobnými dárky a ti nejlepší pak vystoupali na stupně vítězů.“ Hodnotí letošní ročník ředitelka závodu a manažerka Hvězdy Pardubice, Jana Kárníková.