HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

PARDUBICKÝ ATLETICKÝ MÍTINK BYL OPĚT SVĚDKEM VELMI KVALITNÍCH VÝKONŮ!

Publikováno 27.06.2019Konec června patří již tradičně Pardubickému atletickému mítinku a nejinak tomu bylo i letos. V úterý 25. června proběhl již 27. ročník tohoto skvělého závodu a k vidění byla celá řada zahraničních účastníků, ale i domácích atletů.

„Jsme velmi rádi, že Pardubický atletický mítink stále láká kvalitní závodníky nejen z naší republiky. Celkový počet startujících sice nebyl dle našeho očekávání, protože v Brně se v ten samý termín konalo Akademické mistrovství ČR, ale zato výkony, které předvedli nejlepší sportovci, byly na velmi vysoké úrovni.  Ten, kdo se přišel podívat ví, že se opravdu bylo na co koukat.“ upozorňuje místopředsedkyně Hvězdy Pardubice a manažerka mítinku Ing. Jana Kárníková a dodává „I mezi diváky byly zajímavé osobnosti. Mohli jste zde potkat diskaře Imricha Bugára, stříbrného z Olympiády v Moskvě 1980, mistra Evropy z roku 1982 a mistra světa z roku 1983. Jehož osobní rekord je skvělých 71,26 m. Dorazila také Jarmila Kratochvílová držitelka světového rekordu v běhu na 800 m, který je nejdéle platným světovým rekordem v historii ženské atletiky (36 let). Jako trenéři se zde také představili, dříve skvělí atleti, Jaroslav Bába, Petr Stehlík či Josef Karas. Na start dálkařského sektoru měl nastoupit i současně nejlepší český dálkař Radek Juška, stříbrný z halového mistrovství Evropy 2015 a účastník řady mistrovství světa i olympiády. Z důvodu zranění kotníku však přijel jen podpořit své kolegy. Jako divák zde byl i odchovanec Hvězdy Pardubice, oštěpař Jaroslav Jílek, který v současnosti patří k nejlepším českým oštěpařů v tréninkové skupině Jana Železného.“

Pojďme ale k samotným závodům. Celé sportovní odpoledne zahájila předsedkyně Hvězdy Pardubice Iva Toušová společně s náměstkem primátora města Pardubic Jakubem Rychteckým, kteří popřáli všem účastníkům skvělé výkony.

A kdo vystoupal na příčky nejvyšší?

Účastník Zlaté tretry a reprezentant Saudské Arábie Ahmed Marzouk Abdu prolétl 100 metrů v čase 10,87 s a jasně tak zvítězil ve Velké ceně hejtmana Pardubického kraje. Ve VC CODE spol. s r.o. v běhu na 100 m žen zvítězila závodnice Olympu Praha Kateřina Kodrová, které časomíra neměřila 12,53 s. Na 200 metrové trati zvítězil také účastník Zlaté tretry, Mazen Al-Yassin (SAU) za 21,49 s, ten si připsal prvenství i na dvojnásobné trati. 400 m a VC Služby města Pardubic, a.s. ovládl velmi kvalitním časem 47,09 s. Pěkným časem se blýskl i domácí závodník Hvězdy Pardubice Jan Volejník, když doběhl na druhé příčce za 48,86 s. 400 metrová trať, VC města Pardubic, v podání žen přinesla také pěkný čas 56,95 s, v podání Olomoucké Andrei Urbanové. Ta si připsala prvenství i na poloviční trati, když 200 metrů proběhla za 26,21 s. 800 metrů mužů a VC VÁGNER COLOR, s.r.o. proběhla výhradně pod kontrolou závodníků Hvězdy Pardubice. Zvítězil Jan Kalous (2:04,93 min) a za ním proběhl těsný souboj o druhou příčku, která nakonec patří Martinu Šulcovi (2:06,18 min) před Petrem Kavičkou (2:06,19 min). VC Zdravotní pojišťovny Ministerstva Vnitra ČR v běhu na 800 metrů žen vyzněla nejlépe pro závodnici z Chrudimi, Terezu Mervartovou, která doběhla v čase 2:28,29 min.

         

Další hodnotné výkony byly vidět v trojskoku mužů, který proběhl jako VC KAVON CZ s.r.o., vítězem se stal Ondřej Vodák z Brna, který dolétl na skvělých 16,21 m, velmi dobře mu sekundoval domácí závodník Hvězdy Pardubice Jiří Vondráček, který si vylepšil osobní maximum na 16,15 m a patří mu tak s velkým náskokem i druhé místo českých tabulek. Dálkařský sektor ovládl při neúčasti Radka Jušky, závodník Univerzity Brno Milan Pírek, pokusem dlouhým 7,02 m.

Třešničkou na dortu byly již tradičně vrhačské disciplíny. V koulařském kruhu se ve VC společnosti Chládek a Tintěra Pardubice, a.s. představil Orazio Cremona z Jihoafrické republiky a viděli jsme pokusy za 20 metrů, nejlépe 20,14 m. Druhou příčku získal Martin Novák za 18,62 m. Domácí závodník Jan Touš předvedl nejdelší pokus 15,99 m a patří mu tak třetí pozice. Ve vloženém koulařském závodě juniorů předvedl skvělý výkon David Tupý z Bechyně, jehož 6 kg těžká koule dolétla na značku 18,75 m, vytvořil si tak nový osobní rekord a zařadil se na 22. místo světových juniorských tabulek. Mezi ženami předvedla velmi kvalitní koulařský výkon 16,96 m Markéta Červenková z USK Praha ve VC KVIS Pardubice, a.s.. Druhé místo, pak náleží Janě Kárníkové z Hvězdy Pardubice, za výkon 14,23 m. Třetí příčku si vybojovala také domácí závodnice Adéla Korečková pokusem dlouhým 13,82 m. V diskařském sektoru ve VC  AGROMETALL, s.r.o. zvítězil, s náskokem dvou metrů, Irfan Shamshuddin z Malaysie, jeho nejdelší pokus měl hodnotu pěkných 58,48 m. Druhé místo za 56,51 m získal Marek Bárta z Olympu Praha, kterému patří i druhé místo českých tabulek. Ženský disk a VC TRANSFORM a.s. Lázně Bohdaneč ovládla česká diskařská jednička, kladenská Eliška Staňková, pěkným výkonem 57,70 m.

Hodnotné výkony padaly i v hodu kladivem, Roberto Sawyers z Kostariky nenechal nikoho na pochybách, že patří mezi světové závodníky. Poslal své náčiní do vzdálenosti skvělých 72,50 m a jasně tak zvítězil ve VC Hvězdy Pardubice. V kladivářské soutěži žen zvítězila ve VC BAUSET CZ, a.s. česká reprezentantka Kateřina Skypalová z Plzně výkonem 61,75 m, před domácí Adélou Korečkovou (61,33 m). Obě tyto závodnice již mají splněný limit na Mistrovství Evropy do 22 let, které proběhne v polovině července. Kompletní výsledky najdete na www.atletika.cz.

„Rádi bychom tímto poděkovali všem partnerům, kteří podpořili tuto skvělou sportovní akci a umožnili tak domácím i zahraničním závodníkům předvést skvělé výkony na pardubické půdě. Atletika má v Pardubicích svoji dlouhou historii a věříme, že i v dalších letech se nám podaří pořádat takto kvalitní mítinky“ dodává manažerka mítinku Ing. Jana Kárníková.

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI