HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

PARDUBICKÝ ATLETICKÝ MÍTINK ZAPSAL 29. ROČNÍK!

Publikováno 27.08.2021Za velmi pěkného počasí proběhl ve středu na Městském atletickém stadionu v Pardubicích již 29. ročník Pardubického atletického mítinku. Organizátoři z atletického oddílu Hvězda Pardubice připravili velmi kvalitní závody, při kterých napočítali celkem 115 jednotlivých startujících, z celkem 23 oddílů. Na Městském atletickém stadionu bylo možné vidět nejen české reprezentanty, ale i závodníky z Polska, Ukrajiny, Ruska nebo Malajsie. Jednotlivé disciplíny byly koncipovány jako Velké ceny pardubických firem a společností, které společně s městem Pardubice a dalšími partnery podpořily tuto významnou sportovní akci.

„Letošní mítink byl opět díky pandemii Covid-19 odsunut, ale přes všechny komplikace a omezení, se nám podařilo připravit i letos kvalitní závod. Organizačně i personálně jsme to zvládli skvěle a všichni závodníci byli velmi spokojeni. Perfektně nám vyšlo i počasí“ uvádí místopředsedkyně Hvězdy Pardubice a manažerka tohoto mítinku Jana Kárníková.

V 16.00 hodin zahájil celé sportovní odpoledne předprogram. V něm se představili na trati 100 metrů překážek žákyně, vítězkou se časem 14,93 s stala Daniela Vacková z Hvězdy Pardubice. Odstartovala také dálka žen, která proběhla jako Malá cena společnosti BAUSET CZ, a.s., zde jasně zvítězila Simona Ručová (Hvězda Pardubice), když dolétla do vzdálenosti 5,52 metrů. Ve sprintu na 60 metrů žáků také zvítězil domácí závodník, tím byl Tomáš Rezek, který proťal cílovou pásku v čase 7,59 s. Skvěle si pak vedl i na trati 150 metrů, nejen, že opět jasně zvítězil, ale dokonce si i vylepšil svůj osobní rekord na 17,75 s. V kategorii žákyň ovládla trať 60 metrů Barbora Svobodová z Jiskry Ústí nad Orlicí, za čas 08,06 s. Trať 150 metrů byla již opět v dominanci domácí závodnice, kterou byla Daniela Vacková, ta proťala cílovou pásku v čase 19,32 s.

V půl páté proběhlo slavnostní zahájení a odstartoval hlavní program, kde se hned v úvodu představily silné ženy, kladivářky. Hod kladivem proběhl jako Velká cena společnosti AR CREDIT, s.r.o. Kateřina Šafránková se sice na poslední chvíli ze zdravotních důvodů omluvila, pěkný výkon ale předvedla odchovankyně Hvězdy Pardubice, která nyní startuje v barvách A.C. TEPO Kladno, Adéla Korečková. Jasné vítězství si zajistila, před Veronikou Bártovou z TJ Dukla Praha a Markétou Bartůňkovou z TJ Sokol Hradec Králové, pokusem dlouhým 63,10 metrů.

Ve stejný čas nastoupili i silní muži. Ve vrhu koulí ve VC VÁGNER COLOR, s.r.o., zvítězil svěřenec Petra Stehlíka, David Tupý z A.C. TEPO Kladno, který poslal své 7,26 kg těžké náčiní do vzdálenosti 17,20 metrů.

Nejrychlejší sprinterkou na trati 100 žen se v MC TRANSFORM a.s. Lázně Bohdaneč stala domácí závodnice Barbora Moravcová, časem 13,20 s. Vzápětí nastoupili na stometrovou trať muži, v MC CODE spol. s r.o. zvítězil časem 11,31 s Jakub Šenk z AK Kopřivnice, před ruským reprezentantem Ivanem Knyshovem (11,56 s).

V 16.45 h vstoupili do svých bojů ve VC společnosti Služby města Pardubic, a.s. trojskokané. A nastoupili opravdu ve velmi kvalitním složení, představili se i dva nejlepší čeští trojskokané Jiří Vondráček a Ondřej Vodák, ale velkou konkurencí jim byl polský reprezentant a držitel rekordu mítinku Adrian Swiderski. Ten se také jako jediný dokázal v závodě dostat za hranici 16 metrů, přesně o 18 cm a tím suverénně zvítězil. Domácí Jiří Vondráček předvedl 15,60 m a bral tak druhou příčku. Třetí byl Ondřej Vodák za 15,32 m.

Od 17 hodin se začalo běhat na oválu, disciplína 600 metrů žen proběhla jako VC společnosti Chládek a Tintěra, Pardubice, a.s., vítězství si zde připsala domácí Barbora Zoubková, když proběhla cílem v čase 1:38,49 min. Po ženách se na stejné trati představili i muži ve VC AGROMETALL s.r.o., o tom, že tento běh byl velmi kvalitní svědčí to, že více než polovina běžců si vylepšila své osobní rekordy. Vítězem se ale stal závodník TJ Sokol Hradec Králové Kryštof Hübner, když proťal cílovou pásku časem 1:20,90 min.

Ve čtvrt na šest se na hlavní ploše roztočili diskaři ve VC KAVON CZ s.r.o., jasným favoritem zde byl závodník Malajsie Irfan Shamsuddin, který potvrdil roli favorita a zvítězil pokusem dlouhým 52,07 m.

Následovaly vložené štafetové běhy pro žáky a žákyně na 4 x 60 metrů, kde nejrychlejší štafetou byli v obou kategoriích závodníci ŠAK Benešovka (žákyně ve složení Košťálová, Horáková, Mohoutová a Kollárovičová a žáci ve složení Špaček, Švec, Korbut a Tomín). Následně bylo možné vidět žákovské štafety na trati 4 x 300 metrů. I zde zvítězili štafety ŠAK Benešovka (žákyně: Seifertová, Zárubová, Trojanová, Novotná, žáci: Klejch, Bezdíček, Čermák, Benda).

Poslední disciplíny hlavního programu odstartovaly v půl šesté. Dálka mužů proběhla jako VC ELREG Pardubice s.r.o., těsně zde zvítězil Jan Waldhaser z SSK Vítkovice, který předvedl pokus dlouhý 7,13 metrů. Jen o 5 cm za ním zůstal polský reprezentant Adrian Swiderski. Třetí místo si vybojoval domácí závodník Hvězdy Pardubice, Jiří Vondráček, pokusem v hodnotě 6,96 metrů.

Koule žen proběhla jako VC Hvězda Pardubice z.s. a zde se představila finalistka Olympiády v Tokiu, Markéta Červenková. Roli favoritky potvrdila a zvítězila o více než dva metry výkonem 15,87 metrů.

Další disciplínou, která uzavírala Pardubický atletický mítink byl hod kladivem mužů. Ve VC KVIS Pardubice a.s. se zde dokázal prosadit závodník TJ Dukla Praha, a reprezentant ČR, Patrik Hájek, který jako jediný překonal 70 metrovou hranici, když své 7,26 kg těžké náčiní poslal do vzdálenosti 73,48 metrů. Pěkný výkon předvedl i ukrajinský reprezentant Volodymyr Myslyvchuk, když zapsal pokus dlouhý 69,11 metrů.

„Letos byly v Pardubicích k vidění opět kvalitní výkony a jsme velmi rádi, že se závodníků na naše mítinku líbí. Děkuji tímto všem partnerům, kteří se na Pardubickém atletickém mítinku 2021 větší či menší měrou podíleli. Bez nich bychom takovouto akci chystali jen velmi obtížně. Na účasti předních českých reprezentantů, ale i zahraničních sportovců je vidět, že Pardubický mítink má již své jméno a věříme, že i v dalších ročnících bude možné přivítat v Pardubicích skvělé atlety.

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI