HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

PROJEKT „SPOLU NA STARTU“ ZAHÁJIL ATLETICKOU SEZÓNU

Publikováno 03.06.2020 Přesně na den dětí 1. června odstartovala letošní atletická sezóna pod otevřeným nebem a to závodem, který propojil celou Českou republiku. Projekt „SPOLU NA STARTU“ proběhl na 173 stadionech v celé ČR.

„Ani atletický oddíl Hvězda Pardubice nezůstal pozadu a uspořádal závod pro všechny věkové kategorie. Na pořadu byli sprinty a běhy, od trati 60 metrů po běh na 800 metrů. Na městském atletickém stadionu se představilo celkem 112 atletů, kteří nastoupili k téměř dvěma stům jednotlivým startům. Pro první tři závodníky ve všech disciplínách, v kategorii mladšího i staršího žactva, připravil atletický oddíl Hvězda Pardubice medaile, jako památku na tento zahajovací závod sezóny 2020.“ Říká Jana Kárníková, místopředsedkyně Hvězdy Pardubice a dodává „K vidění byla celá řada pěkných výkonů a hodně závodníků si vytvořilo, i přes komplikace v přípravě způsobené pandemií, osobní rekordy. Jsme velmi rádi, že se tohoto závodu zúčastnilo poměrně velké množství sportovců a dokázali, že o atletiku, jako královnu sportů, je stále velký zájem. Celé závody se velmi vydařili, organizačně jsme to skvěle zvládli a přálo nám i počasí. Již nyní se těšíme na další akce, které chystáme. Mimo prvních kol krajských přeborů přípravek a mládeže a dalších oddílových závodů, které proběhnou již v červnu, hlavně na Pardubický atletický mítink, jehož termínem je 22. červenec a také Dětský den s atletikou, který proběhne v neděli 30. srpna a děti se tak budou moci hezky rozloučit s prázdninami.“

V Kladně proběhl v rámci projektu „Spolu na startu“ pod hlavičkou Českého atletického svazu velmi kvalitní mítink, kde se skvěle představila odchovankyně Hvězdy Pardubice, skvělá sprinterka, Lada Vondrová. Dle očekávání běh na 300 metrů vyhrála a k tomu přidala ještě kariérní maximum časem 37,22 s a upevnila si tak čtvrté místo v historických národních tabulkách a ve světových letošních tabulkách jí náleží první příčka.

Kompletní výsledky najdete na www.atletika.cz

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI