HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

SILNIČNÍ BĚH "DESÍTKA HVĚZDY PARDUBICE" JIŽ PO 48.

Publikováno 01.05.2018Státní svátek 8. květen je dnem, kdy se uskuteční další ročník silničního běhu „Desítka Hvězdy Pardubice“. Letos se pořadatelům z atletického oddílu Hvězda Pardubice dostalo významné pocty a byli požádání, aby v rámci svého běhu uspořádali i Mistrovství České republiky veteránů v běhu na 10 km.

„Této výzvě jsme vyšli vstříc, myslíme si, že i veteránská atletika má v České republice své místo a je důležité umožnit sportovní seberealizaci i starším generacím. O to zajímavější může být propojení běžeckého závodu „veteránů“ s Dětským dnem s atletickou, který současně pořádáme. Prolínání generací je vždy velmi zajímavé a určitě bude přínosem pro všechny zúčastněné. Opravdu se na to těším a věřím, že se obě akce skvěle doplní a vydaří“ říká manažerka těchto obou akcí a místopředsedkyně Hvězdy Pardubice.

A co na milovníky běhu čeká? V 10.00 h odstartuje „Lidový běh“ – 2,5 km dlouhý okruh, ulicemi sídliště Dukla. Je určen pro všechny, do si rádi zaběhají, ale necítí se na 10-ti kilometrovou trať.

V 10.30 h padne, startovní výstřel k silničnímu běhu na 10 km – „Desítka Hvězda Pardubice“, který je současně národním šampionátem veteránů. Běžce čekají čtyři 2,5 km dlouhé okruhy dukelským sídlištěm. Pro absolutní vítěze jsou připraveny finanční odměny a pro vítěze jednotlivých veteránských kategorií chystáme drobné věcné ceny.

Následně v 13.00 h vyběhnou na svou 400 m dlouhou trať (1 okruh na tartanové dráze) ti nejmenší účastníci, v rámci „Běhu pro rodiče s dětmi“. Pro všechny děti, které dokončí svůj běh, bude připravena sladká odměna.

„Desítka Hvězdy Pardubice má svoji mnohaletou tradici a pravidelně se jí účastní i řada kvalitních českých běžců. Věříme, že i letošní ročník přinese celou řadu pěkných výkonů, a že veteránský šampionát bude příjemným zpestřením tohoto běžeckého závodu.“ dodává Kárníková.

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI