HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

VRCHOL PARDUBICKÉ ATLETIKY JE TU - PARDUBICKÝ ATLETICKÝ MÍTINK JIŽ TOTO ÚTERÝ!

Publikováno 19.06.2019Opět po roce je tu největší atletická akce východních Čech – Pardubický atletický mítink 2019. V úterý 25. června uspořádá atletický oddíl Hvězda Pardubice na Městském atletickém stadionu již 27. ročník tohoto prestižního závodu.

„Od 16:30 hodin čeká atlety i diváky celkem 17 atletických disciplín dospělých a dva vložené běhy na 400 metrů pro žáky naší přípravky. Jednotlivé disciplíny jsou koncipovány jako Velké ceny pardubických firem a společností, které společně s Pardubickým krajem, městem Pardubice a dalšími partnery podpořily tuto významnou sportovní akci. Sportovci se tak mohou těšit na finanční či věcné odměny za předvedené výkony“ uvádí místopředsedkyně Hvězdy Pardubice a organizátorka tohoto mítinku Jana Kárníková a dodává „Slavnostně zahájí celou akci předsedkyně Hvězdy Pardubice, paní Iva Toušová a přítomní zástupci Pardubického kraje a města Pardubic. Letošní ročník by měl proběhnout opět za účasti i zahraničních reprezentantů a to nás velmi těší. Věřím, že se nám celá akce vydaří a budou k vidění pěkné výkony.“

První disciplínou tohoto atletického mítinku, v 16.35 h, bude vrh koulí mužů, jako VC Chládek a Tintěra, Pardubice, a.s., rekord mítinku ve vrhu koulí je velmi kvalitní a má hodnotu 20,16 m. V úterý však čekáme jeho překonání, neboť se představí Orazio Cremona z Jihoafrické republiky, který má osobní rekord 21,51 m. V 16:40 se na hlavní rovince představí sprinterky na 100 m ve VC CODE spol. s r.o., rekord zde drží reprezentantka Kateřina Čechová časem 11,48 s. Na vedlejší ploše se v tu dobu roztočí kladivářky ve VC BAUSET CZ, a.s., pravidelnou účastnicí, která do Pardubic jezdí velmi ráda je česká rekordmanka a reprezentantka Kateřina Šafránková. O nejvyšší příčky bude jistě bojovat domácí kladivářka Adéla Korečková, která již splnila limit pro Mistrovství Evropy do 22 let. Nejkratší sprint mužů - 100 m, proběhne v 16:50 h jako VC hejtmana Pardubického kraje a před pardubickou tribunou proběhnou nejrychlejší čeští muži, nahlášen je i start závodníků ze Saudské Arábie.

V 17:00 h se na startu představí běžkyně na 800 m ve VC Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR a hned po nich v 17:15 h odstartují běžci na té samé trati ve VC VÁGNER COLOR, s.r.o. Běhy na 800 m bývají pravidelně kvalitně obsazeny a uvidíme zde i zástupce Hvězdy Pardubice. Následovat bude v 17:30 h první vložený běh na 400 m pro děti z přípravky Hvězdy Pardubice. Ve stejnou dobu zahájí svou soutěž také diskaři, zde by se měli představit opět zahraniční závodníci v čele Irfanen Shamshuddin z Malaysie, který umí za 60 metrů. Do svých soubojů se pustí i trojskokani ve VC KAVON CZ s.r.o., zde bude Hvězda Pardubice spoléhat na domácího Jiřího Vondráčka, kterému patří jeho výkonem 15,60 m druhé místo českých tabulek. V 17.40 h se rozběhne soutěž koulařek, jako VC KVIS Pardubice, a.s., domácí Hvězda Pardubice zde bude mít želízko v ohni v podobě koulařky Jany Kárníkové. Současně se představí i ženy na svém nejdelším sprintu (400 m) ve VC Města Pardubic. O deset minut později odstartuje běh na 400 m mužů jako VC Služby města Pardubic, a.s. i zde by se měl představit závodník ze Saudské Arábie.

V 18:00 h padne výstřel k druhému vloženému běhu na 400 m pro děti z přípravky domácího oddílu. Pro všechny děti v obou vložených bězích jsou připraveny sladké odměny a pro první tři v každé kategorii i medaile a drobné dárky. Následně v 18,15 h odstartují muži na nejdelší trať mítinku (5 000 m), Hvězda Pardubice má tradičně kvalitní běžce, tak bude jistě na co se dívat. V 18:30 h vstoupí na hlavní plochu diskařky ve VC TRANSFORM a.s. Lázně Bohdaneč, pravidelnou účastnicí je česká jednička Eliška Staňková a věříme, že do Pardubic dorazí i letos. Svůj start ohlásila i vítězka deaflimpiády Lenka Matoušková. Od 18:35 h se začne bojovat v dálkařském sektoru, zde drží rekord český reprezentant Radek Juška skvělým výkonem 7,95 m. Na vedlejší ploše se v tu dobu roztočí kladiváři ve VC HVĚZDY PARDUBICE z.s.. Zde by se měl být hlavním favoritem Roberto Sawyers z Kostariky, jeho osobní rekord má hodnotu 77,15 m. Na dráhu nastoupí také sprinterky na 200 m a deset minut po nich se ve stejné disciplíně představí i muži. Ti pak zakončí program Pardubického atletického mítinku 2018.

„Děkuji tímto všem partnerům, kteří se na Pardubickém atletickém mítinku 2019 větší či menší měrou podíleli. Bez nich bychom takovouto akci chystali jen velmi obtížně. Na účasti zahraničních sportovců je vidět, že Pardubický mítink má již své jméno. Věříme, že se diváci budou mít na co koukat a padne řada osobních rekordů či rekordů mítinku." dodává Kárníková

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI