HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

ŽÁCI HVĚZDY PARDUBICE SE PŘEDSTAVILI NA REPUBLIKOVÉM ŠAMPIONÁTU!

Publikováno 22.09.2019

Tento víkend (21 - 22. 9.) se konalo Mistrovství ČR žactva v Kolíně a naši závodníci se na něm rozhodně neztratili.

Nejlépe si vedl sprinter Jiří Bruha, který si doběhl pro čtvrté místo na sto padesátce (17.38 s) a k tomu obsadil ještě páté místo ve finále šedesátky (7.31 s).

Velmi dobře se na šampionátu představila Eliška Koletová, která zvládla postoupit do finále běhu na 800 metrů, kde za čas 2:21.49 min obsadila pěkné šesté místo. Eliška je věkem teprve mladší žákyně a v závodě běžela s dívkami, které jsou i o dva roky starší a kromě skvělého umístění si v rozběhu vylepšila osobní rekord na 2:19.49 min.

Netradiční kombinaci disciplín zvolil Michal Čuda, který startoval v oštěpu a na trati 800 metrů. Lépe se mu dařilo na oštěpu, kde postoupil do finále, ve kterém si zlepšil osobní rekord na 51,14 m a skončil šestý. Na osmistovce byl pak za čas 2:08.77 min dvanáctý.

Ve finále dálky jsme měli hned dva atlety. Lépe si vedl Jan Michut, který obsadil sedmé místo výkonem 6,05 m. Druhým atletem našeho oddílu ve finále byl Martin Kvapil, který v kvalifikaci předvedl pokus dlouhý 6,35 m, čímž svou kvalifikační skupinu vyhrál, ale finále mu vůbec nevyšlo. V prvním pokuse proběhl a potom zaznamenal dva přešlapy. To pro něj znamenalo celkově dvanácté místo.

Do finále disku se probojoval Vít Kverek, který zaznamenal výkon 37,16 m a byl desátý. V kvalifikaci předvedl dokonce pokus dlouhý 41.60 m.