HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

ZÁVODNÍCI HVĚZDY PARDUBICE REPREZENTOVALI NA MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE.

Publikováno 20.02.2020

O víkendu vyvrcholila halová atletická sezóna mládeže. Ostravská hala přivítala Mistrovsví ČR juniorů juniorek, dorostenců a dorostenek a v nabité konkurenci se neztratili ani závodníci Hvězdy Pardubice.

Celkem jedenáct sportovců Hvězdy Pardubice se představilo mezi nejlepšími atlety České republiky, aby bojovali o tituly mistrů ČR, ale i další medailová a finálová umístění.

Na nejvyšší stupínek vystoupal a titulem mistra ČR se může pochlubit koulař Jiří Šanda. V dorostenecké soutěži poslal své 5 kg těžké náčiní do vzdálenosti 17,67 m a svým soupeřům nadělil více než 1,5 metru. I druhá medaile je ze soutěže koulařů, tentokráte v kategorii juniorů. Filip Chodil předvedl pokus dlouhý 15,53 metrů a získal tak třetí příčku a tím bronzovou medaili. Od stříbra ho dělilo pouhých 17 cm.

Do finále Mistrovství České republiky se podívali i další tři naši sportovci. Dorostenec Jiří Bruha nejprve velmi lehce postoupil z rozběhu ve sprintu na 60 metrů časem 7.06 s a následně obsadil ve finálovém běhu časem 7,17 s šestou pozici. K tomuto umístění přidal ještě patnácté místo ve sprintu na 200 m (23,38 s). Pěkný výkon předvedl ve finálovém závodě trojskokanů dorostenec Martin Kvapil, ten si dokázal na českém šampionátu vylepšit osobní maximum na 13,11 metrů a to mu vyneslo sedmou příčku. Martin se představil ještě ve skoku dalekém, kde výkonem 6,22 metrů obsadil desáté místo. Oba dva finalisté se ještě podíleli na úspěchu štafety, která v konečném výsledku získala pěknou osmou příčku. Štafeta ve složení Martin Kvapil, Jan Michut, Michal Čuda a Jiří Bruha zvládli svoji trať 4 x 200 m v čase 1:36,00 min.

Michal Čuda si na českém šampionátu vylepšil osobní rekord v běhu na 800 metrů (2:03,02 min) a to mu stačilo na desáté místo. Na stejné umístění vystoupala i juniorka Linda Dušková a také si vylepšila své maximum, když cílem běhu na 3 000 metrů proběhla v čase 10:47,19 min. Skokan Jan Michut se představil hned ve dvou disciplínách, lépe se mu ale dařilo v trojskoku, kde si posunul osobní rekord na hodnotu 12,55 m a obsadil desátou příčku. K tomu pak přidal ještě jedenáctou pozici ve skoku dalekém, výkonem 6,22 m.Na patnáctou příčku se probojovali Petr Kavička v běhu na  3 000 metrů (9:58,26 min) a Kateřina Machová v běhu na  800 m (2:25,21 min). V Ostravě se představili ještě naše sprinterky  na 60-ti metrové trati, Marie Kristýna Ptáčková obsadila časem 8,17 s 22. příčku a Vendula Myrtle Hooper byla 23. za 8,20 s.