HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

ZÁVODNÍCI HVĚZDY PARDUBICE SE BLÝSKLI NA MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV.

Publikováno 24.08.2020

Předposlední prázdninový víkend se na ostravském stadionu ve Vítkovicích konalo Mistrovství České republiky v atletice družstev. Na tento vrchol týmových soutěží bohužel neodjížděli závodníci Hvězdy Pardubice, vlivem několika zranění, v plné sestavě. Ale i tak se jim podařil skvělý výsledek, když v celkovém součtu bodů obsadili pěknou šestou příčku.

„Nejlépe bodujícím závodníkem družstva Hvězdy Pardubice byl Jiří Vondráček, se ziskem 22 bodů se stal dokonce nejlépe bodujícím závodníkem celého šampionátu. Jirka nejen, že zvítězil ve své hlavní disciplíně, trojskoku, když dolétl na kvalitních 15,97 metrů, ale přidal k tomu i prvenství ve skoku dalekém, když výkonem 7,42 metrů o pouhý jeden centimetr předstihl svého oddílového kolegu Ondřeje Kopeckého. A právě Ondřej byl dalším, kdo si připsali velké množství bodů, do oddílové pokladnice přispěl celkem  17 body. V dálkařském sektoru jich získal 9, za 7,41 metrů a k tomu přidal dalších osm ve sprintu na 110 metrů překážek, když cílovou pásku proťal v čase 14,39 s. Pěkně bodoval i Michal Morvay 11 b, když se stal vítězem chůze na 10 km časem 43:22 min.

Po osmi bodech a tedy čtvrtou příčku si připsali běžci Jan Pešava  a Jan Janů, a také chodec Lukáš Gdula. Jan Pešava si v běhu na 5 000 metrů vylepšil osobní maximum na 14:43,50 min, Jan Janů předvedl své letošní maximum na trati 3 000 m překážek časem 9:09,62 min a Lukáš Gdula se představil na trati 10 km chůze za 45:46 min. Na stejné trati se představil i jeho mladší bratr Tomáš, který obsadil šestou příčku časem 50:55 min. V trojskoku se představil Ján Šuba, který za 14,57 bral pátou příčku. Stejné umístění si vybojoval i kladivář Jan Doležálek, který předvedl pokus dlouhý 60,42 m.

I ostatním závodníkům Hvězdy se však dařilo, vylepšili si svá osobní či letošní maxima a přispěli do oddílové sbírky cennými body.“ Hodnotí vystoupení závodníků Hvězdy Pardubice na Mistrovství ČR družstev, místopředsedkyně a manažerka Hvězdy Pardubice Jana Kárníková.

Celkové pořadí družstev mužů: 1. VSK Univerzita Brno 213 bodů, 2. TJ Dukla Praha 209 b, 3. PSK Olymp Praha 139 b, 4. AC TEPO Kladno 138 b, 5. AK ŠKODA Plzeň 115 b, 6. Hvězda Pardubice 107 b, 7. SSK Vítkovice 97,5 b, 8. ASK Slavia Praha 92,5 b.