MČR v krosu s osminásobnou účastí Hvězdy

Ikona kalendář

25.11.2023 - sobota

V sobotu 25. listopadu se uskutečnilo Mistrovství České republiky v přespolním běhu, kde jsme měli hned osmičlenné zastoupení. MČR se navíc konalo na téměř-domácí půdě – v areálu Golf & Spa Resort Kunětická Hora v Dřítči.

Mezi juniory jsme měli hned trojí zastoupení. Z našich závodníků zvládl šestikilometrovou trať nejrychleji Filip STRÁNSKÝ, který doběhl jedenáctý. Kousek za ním pak skončil jeho tréninkový parťák Lukáš HAVLÍK, když cílem proběhl na třináctém místě. Trojici pak doplnil pětačtyřicátý Patrik HANZL.

Nejlepší umístění mezi muži-vytrvalci zaznamenal Bonifác BOHÁČ. Trať měřicí deset kilometrů proběhl jako jedenáctý v pořadí. Ve stejném závodě se představil také specialista na chůzi Lukáš GDULA, který skončil sedmnáctý. Třicátý třetí doběhl na čtyř kilometrové trati Matěj ŠŤOVÍČEK v kategorii muži-mílaři.

Hvězdu Pardubice na krosovém MČR reprezentovaly také dvě atletky. V kategorii juniorek (ač věkem ještě dorostenka) se představila Edita POZLEROVÁ. Čtyřkilometrovou trať zvládla jako dvanáctá v pořadí. Stejně dlouhou trať absolvovala také Kateřina MACHOVÁ, která se v kategorii ženy-mílařky rozhodne neztratila – patří jí konečná patnáctá příčka.

foto běžci