Břemeno a Zlatá struna ve znamení rekordů

Ikona kalendář

19.3.2024 - úterý

Slunečná březnová sobota přinesla celou řadu skvělých výsledků. Všichni domácí závodníci si zlepšili osobní rekordy a Volodymyr Myslyvčuk ovládl závod břemenářů i kladivářů ve skvělých výkonech.

Jako první byl na programu kladivářský závod Zlatá struna. Soutěž žen nabídla zajímavý duel domácích juniorek Anežky Sádovské a Alexandry Kollárovičové. Obě si v závodě zlepšily osobní rekordy a překonaly hranici 54 metrů. Mezi závodnicemi pak rozhodovaly centimetry – Anežka Sádovská hodila 54,23 a Saša Kollárovičová 54,15.

V rámci Zlaté struny se představili také muži a rozhodně bylo na co se dívat. Závod ovládl Volodymyr Myslyvčuk z Dukly Praha ve světovém výkonu 75,30, čímž zaostal pouze půl metru za svým osobním rekordem. Vedle Volodymyra se k osobákům vybičovali domácí závodníci Hvězdy Pardubice. Kvalitu ukázal Filip Chodil (63,58), kterého na stupně vítězů doprovodil Jáchym Sádovský za výkon 57,96.

Ve Velké ceně v hodu břemenem se představili závodníci od nejmladší kategorie až po veterány. V soutěži žen jsme sledovali souboj medailistek z loňského republikového šampionátu, který, stejně jako v Táboře, ovládla Tereza Holcová (18,44) ze Staré Boleslavi. Druhá pak skončila Veronika Bártová z Dukly Praha v osobáku 17,20.

V mužském závodě dominoval dle předpokladů Myslyvčuk, který hned čtyřikrát překonal metu 21 metrů. Ten nejlepší pokus si šetřil na poslední sérii, ve které předvedl hod dlouhý 22,80. Osobákovou formu z kladiva pak Filip Chodil potvrdil i v břemenu. Poprvé překonal hranici 19 metrů (19,36) a navíc si připsal cenný skalp kolínského Martina Buryana. Ten předvedl kvalitních 19,16.

V závodech mládeže si vítězství vyházeli kladenští Hall (15,48) a Faltejsek (11,97) v kategorii dorostu a žactva. V kategorii juniorů pak předvedl hodnotný výkon domácí Jáchym Sádovský, který zapsal 17,85.