Víkend ve znamení týmových závodů

Ikona kalendář

11.5.2024 - sobota

Spolu se začátkem sezóny se rozjíždí také závody družstev, na kterých nechybí Hvězda Pardubice. V sobotu se představil A-tým mužů na prvním kole extraligy na pražské Dukle, další zástupci oddílu odjeli sbírat body na II. ligu do Ústí nad Orlicí.

Již tradičně nastupuje náš A-tým mužů v nejvyšší extraligové soutěži a letošní rok není výjimkou. První kolo se konalo na pražské Julisce, kam je sjely ty nejlepší atletické týmy z celé republiky. Stranou hlavního dění bohužel zůstali kladiváři, kteří museli svou soutěž absolvovat v nedůstojných podmínkách Vinohradského areálu. Muži nasbírali celkem 131 bodů a v celkovém hodnocení týmů obsadili sedmou příčku.

Největší bodový přínos, každý po třinácti bodech, zajistili družstvu chodci Michael Morvay a Lukáš Gdula. Michael si body zajistil druhým místem v chodeckém závodě, Lukáš pak kombinací bodů z chůze a stýplu. Stejný počet bodů získal družstvu také slovenský host Adam Hriň, který byl pátý na dálce a osmý v trojskoku. Deset bodů si za osobní rekord na stýplu zasloužil Bonifác Boháč. Nejdelší trať s překážkami zvládl v čase 9:26,81. Cenné body zajistil družstvu také Filip Chodil, který si v kladivářském sektoru vyházel 9 bodů.

Výborně si počínali také závodníci Hvězdy na prvním kole II. ligy skupiny C v Ústí nad Orlicí. Mužský tým skončil druhý, ženy byly celkově třetí. Mezi ženami se o největší bodové zisky postaraly vrhačka Alexandra Kollárovičová (32,5 bodu) a vícebojařka Simona Ručová (27 bodů). Mužský tým se mohl spolehnout na tradiční vrhačské opory Ondřeje Semeráda a Tomáše Jiráska, kteří získali shodně po 21 bodech.

Ligové soutěže budou pokračovat za dva týdny. Extraliga se odehraje ve Zlíně a druhá liga zamíří do Chrudimi.

Vrhači Hvězdy

Vrhačské opory II. ligy.