Bronzový žákovský šampionát

Ikona kalendář

3.3.2024 - neděle

Sérii mistrovských šampionátů uzavřela první březnový víkend žákovská kategorie. Pět mládežníků jelo sbírat cenné zkušenosti do pražské Stromovky a byla z toho jedna medaile a další finálové umístění.

Skvělý medailový úspěch si připsala Denisa Hrnčířová na trati 3000 metrů. Čtrnáctiletá závodnice předvedla skvělý čas 11:02.21, za který si vysloužila bronzovou medaili. V rychlém závodě si hned prvních šest závodnic zlepšilo osobní rekord, v případě Denisy to bylo o rovných 10 sekund. V závodě na 3000 metrů jsme mohli vidět také Annu Knillovou, která si rovněž zaběhla osobní rekord (11:26.44) a brala jedenácté místo.

Druhé finále pro Hvězdu si připsal Šimon Jirek. V dálkařské soutěži předvedl skvělý osobák 636, který znamenal konečné čtvrté místo. Od medaile Šimona dělil pouze kousek, první čtyři dálkaři se srovnali do 15 centimetrů. Navíc, stejně jako v případě Denisy, i Šimon je v kategorii žactva prvním rokem, takže se v létě i v příští sezóně můžeme těšit na zajímavé výkony a umístění.

V kouli sbírala zkušenosti Adéla Fejfarová, které bohužel závod nevyšel podle představ a skončila osmnáctá. Na šedesátce se představila sprinterka Markéta Špeldová. Čas 8.16 na postup do finále nestačil a Markéta tak obsadila celkově devatenácté místo.

medaile atletika běh

Bronzová medailistka Denisa Hrnčířová.