Jan Doležálek bronzový na EP ve vrzích

Ikona kalendář

11.3.2024 - pondělí

Kladivář Jan Doležálek se již potřetí představil na Evropském vrhačském poháru, který se každoročně koná na počátku března. Tento rok se Pohár uskutečnil v Portugalské Leirii, kam Honza odcestoval společně se svým trenérem Janem Toušem. Kromě individuální závodu se jeho výkon počítal také do závodu družstev, ve kterém nakonec Češi získali bronz.

V sobotu ráno nastoupil Jan Doležálek do závodu kladivářů do 22 let, který neprovázely ideální podmínky. V závodě trvajícím neuvěřitelné 3 hodiny a 52 minut se střídalo nepříznivé počasí s technickými problémy. Honza si však s podmínkami poradil a nejdelší pokus měřící 66,18 předvedl v poslední sérii. Tím si zajistil osmé místo v kategorii do 22 let a také přidal cenné body do týmového hodnocení.

To se nakonec ukázalo jako velmi důležité, jelikož český tým závodil také v soutěži družstev. Zde se sečetly nejlepší výkony z kladiva, koule, disku a oštěpu a nejlepší národní týmy si poté rozdělily medaile. Český tým předvedl svou kvalitu, když součtem bodů nestačil pouze na suverénní tým Německa a Turecka. Náš tým vrhačů do 22 let si díky svým výkonům odváží bronzovou medaili. Společně s Honzou se o to zasadili koulař Tomáš Procházka, oštěpař Jan Výška a diskař Jan Svozil.

Blahopřejeme ke skvělému úspěchu!

Jan Doležálek kladivo