Juniorské mezistátko s dvojnásobnou účastí Hvězdy

Ikona kalendář

22.6.2024 - sobota

Mezistátní utkání kategorie do 20 let letos hostil brněnský stadion VUT. Díky zisku titulu na šampionátu juniorské kategorie se do národního týmu nominovala dvojice kladivářů Alexandra Kollárovičová a Jáchym Sádovský. Soupeři byly Čechům týmy Slovenska, Polska, Maďarska a Chorvatska. I díky přispění našich závodníků porazil Český juniorský tým všechny státy a zvítězil na Mezinárodním utkání.

Již týden před mezistátkem Alexandra Kollárovičová ukázala, že její forma jde nahoru. Na Mistrovství České republiky juniorů si vylepšila osobní rekord a na stejné vlně pokračovala také v Brně. Do závodu kladivářek šla s druhým nejlepším výkonem na startovní listině a toto postavení také potvrdila. V předposlední sérii předvedla svůj nejdelší pokus, který měřil 57,89. Pro Sašu to znamenalo nový osobní rekord a také naznačení potenciálu. Osobákový pokus totiž lehce zavadil o klec, bez čehož by letěl ještě dál. Největší soupeřkou jí byla maďarka Villő Viszkeleti, která utkání vyhrála výkonem za 62 metrů. Saša obsadila druhou příčku a na konto českého týmu připsala 9 bodů.

Společně se Sašou se na Mezistátním utkání představil také její tréninkový kolega Jáchym Sádovský. Ten vstoupil do závodu kladivářů silným úvodem. Ve druhé sérii ukázal, že házet k 70 metrové hranici už umí téměř vždy. Své šestikilové náčiní poslal do vzdálenosti 68,97 a přidal 7 bodů pro Český národní tým. Nejbližšími soupeři byli oba závodníci z Maďarska, kteří závod opanovali. Před Jáchyma se dostal ještě druhý Čech Patrik Danilevič.

Oba naši závodníci mají nabitý program. Po MČR gigantu a Mezistátním utkání je příští týden čeká Mistrovství České republiky mužů a žen ve Zlíně, kde se utkají s nejlepšími závodníky dospělé kategorie.

Alexandra Kollárovičová a Jáchym Sádovský atletika

Děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu a držíme palce do další části sezóny!