Mládež míří na halový gigant

Ikona kalendář

22.2.2024 - čtvrtek

Šampionát dorostenecké a juniorské kategorie hostí, stejně jako v loňském roce, moderní atletická hala v Ostravě. Hvězda do boje hned vysílá desítku atletů a atletek.

Ze zajímavé pozice nastupuje do závodu koulařek juniorka Alexandra Kollárovičová. V tabulkách jí patří skvělé třetí místo a v letošní halové sezóně si vylepšila osobní rekord čtyřkilovým náčiním na 13,10. V závodě koulařů juniorů pak budeme mít hned dvojnásobné zastoupení v podobě Jáchyma Sádovského a Jakuba Kluckého.

Na loňský bronz ze závodu na 3000 metrů bude chtít navázat vytrvalkyně Edita Pozlerová. V dorostenecké kategorii jí letos jí patří šesté tabulkové místo na trati 1500 i 3000 metrů, a i v Ostravě ji uvidíme na obou distancích. Dvojboj čeká mezi dorostenkami také Lucii Kvapilovou, kterou uvidíme na šedesátce překážek a ve skoku dalekém. Nad překážkami uvidíme i Danielu Vackovou, na rozdíl od Lucie však ve starší, juniorské kategorii. Výčet našich atletek pak uzavírá Elena Skřivánková, která nastoupí do závodu tyčkařek-dorostenek.

Hned dva zástupce máme na nejkratším sprintu. Na šedesátce juniorů uvidíme Daniela Baldu a Adama Havelku. Druhý jmenovaný se pak představí také v běhu na 400 metrů. Dvě disciplíny má v plánu také Jakub Racek – vedle skoku vysokého ho uvidíme také nad překážkami.

Držíme palce!

skok o tyči